Instalacje gazowe

Instalacje gazowe

3 miesiące temu  12.03.2020, ~ Administrator   

 Kompletna instalacja LPG odpowiedzią na nowe silniki branży motoryzacyjnej?
Strona 1 z 2

W dobie nowoczesnych silników, firma KME, produkująca samochodowe instalacje gazowe, wychodzi z kompleksową ofertą skierowaną do nowoczesnych silników. System KME NEVO-SKY to rodzina, w skład której wchodzą uniwersalne sterowniki, dedykowane do współczesnych samochodów, posiadających wtryskiwacze elektromagnetyczne.

Wśród oferowanych systemów LPG, dostępny jest NEVO-SKY DIRECT , stanowiący kompleksowe rozwiązanie obsługujące wtrysk bezpośredni. Zaletą tej platformy jest zaawansowana elektronika i oprogramowanie, które razem dają szerokie możliwości konfiguracyjne i diagnostyczne, przez co możliwe jest dostosowanie tej instalacji LPG, praktycznie do większości aut z wtryskiwaczami elektromagnetycznymi. Program został wyposażony w zaawansowany system ekspercki „SKY”, służący do automatycznego wykrywania nieprawidłowości w ustawieniach pracy systemu LPG. NEVO-SKY DIRECT posiada wszelkie mechanizmy do prawidłowego zamontowania i kalibracji samochodowej instalacji autogaz.

PLATFORMA NEVO-SKY Z OBSŁUGĄ 4/6/8 cyl.
Producent rozszerzył rodzinę NEVO-SKY o sterownik sekwencyjnego wtrysku pośredniego NEVO-SKY JET. System dedykowany jest do jednostek napędowych, wyposażonych w pośredni wtrysk paliwa. Instalacja NEVO-SKY JET oparta jest na nowej platformie dedykowanej do nowoczesnych jednostek napędowych.
Można by zadać pytanie w jakim celu firma produkująca samochodowe instalacje gazowe, równolegle z rozwojem aut, gdzie wtrysk bezpośredni wyznacza niewątpliwie kierunki przyszłości w branży automotive, zdecydowała się na wprowadzenie linii sterowników dedykowanej do silników z pośrednim wtryskiem?
Linia ta obsługuje 3/4/6/8 cyl . Jest to informacja, która bardzo ucieszy posiadaczy aut 6 i 8 cylindrowych. Oznacza to duże ułatwienie dla zakładów montujących, które będą mogły korzystać z jednego oprogramowania do wszystkich sterowników, które oferuje rodzina NEVO-SKY. 

Sterownik NEVO-SKY JET dostępny będzie początkowo w trzech wersjach ( z obsługą do 8 cylindrów): BASIC, OBD i EXPERT, przy czym DBiR KME pracuje także nad wersją ECO (kompaktowy rozmiar przeznaczony do prostych aut 4 cyl). 

Zastosowany w NEVO-SKY JET nowy typ złącza i kształt obudowy oraz hydrofobowe odpowietrzanie ( to wszystko wzorowane na sterownikach do bezpośredniego wtrysku) zapewniają szczelność, stabilność temperaturową oraz bezpieczeństwo pracy komponentów elektronicznych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Zenek 3 2 miesiące temu Z tego co wiem Zavoli również bazuje na kompletnych instalacjach i jest póki co w bardzo dobrej cenie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Ralf 2 2 miesiące temu Widzę, że nawet nasze rodzime firmy idą tropem BRC, produkując kompletne zestawy pod dany silnik. Czyli jednak takie rozwiązanie jest dużo lepsze, niż kompletowanie instalacji z różnych podzespołów.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Mietek 1 2 miesiące temu Również jestem za montowaniem kompletnych instalacji gazowych, a nie tzw. składakach. Wszystkie podzespoły są dobierane przez inżynierów i wszystko ze sobą odpowiednio współpracuje. Sam mam zamontowaną instalację BRC Sq32 i zero problemów z jej eksploatacją.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony