Instalacje gazowe

Instalacje gazowe

ponad rok temu  28.02.2018, ~ Administrator   

Pytanie o listwę wtryskiwaczy LPG. Odpowiada ekspert

Zauważyłem, że listwy wtryskiwaczy LPG są zawsze zdecydowanie krótsze niż na przykład te od benzyny. Z czego to wynika? Czy ma to jakiś związek z ciśnieniem na listwie?

To pytanie jednego z naszych czytelników. Odpowiedzi udziela Marcin Dziewiątkowski, z-ca Kierownika Działu Wsparcia Technicznego i Rozwoju AC S.A., producenta instalacji gazowej STAG.

Jednym z głównych powodów jest uniwersalność montażu. Gdyby listwa miała wymiary zbliżone do listwy benzynowej, to w bardzo wielu przypadkach byłby bardzo mocno utrudniony montaż, a czasami wręcz niemożliwy. Na przykład stosując wtryskiwacze AC W03 z kolankami przyłączeniowymi można zabudowę wtryskiwaczy idealnie skonfigurować i dostosować do ilości wolnego miejsca pod maską.

Listwa wtryskiwaczy gazowych jest uniwersalna. Można ją stosować w różnych silnikach dopierając dysze i przewody do dysz w kolektorze. Odległości pomiędzy kanałami ssącymi w kolektorze dolotowym w silnikach są bardzo różne, nie ma takiej możliwości, żeby jedna listwa o konstrukcji zbliżonej do benzynowej dała zamontować się do kolektora o różnej odległości kanałów ssących. W pojazdach gdzie zachodzi konieczność umiejscowienia wtryskiwaczy gazowych możliwie blisko benzynowych stosuję specjalne wtryskiwacze pojedyncze, jak AC-W03, które można łączyć w konstrukcje zbliżone do listwy benzynowej.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony