W Warszawie i Olsztynie działają pierwsze stacje Statoil, na których klienci mogą tankować LPG samodzielnie.
Uruchomiona usługa to następstwo wejścia w życie nowych przepisów zezwalających polskim kierowcom na samodzielne tankowanie autogazu.
W celu lepszego poznania preferencji klientów, w listopadzie br. rozpoczął się pilotażowy program samodzielnego tankowania na siedmiu obiektach sieci Statoil:
- Warszawa, Wał Miedzeszyński 131,
- Warszawa, Wał Miedzeszyński 324,
- Warszawa, ul. Towarowa 20,
- Warszawa, ul. Nowoursynowska 183,
- Warszawa, al. Rodowicza „Anody” 6,
- Olsztyn, ul. Pstrowskiego 10,
- Olsztyn, ul. Leonharda 9.
Możliwość samodzielnego tankowania LPG wprowadzana będzie stopniowo również na pozostałych stacjach należących do sieci. Przeznaczone do tego celu stanowiska zostały specjalnie oznakowane, a sam proces samoobsługi opisany został w umieszczonych na dystrybutorach czytelnych instrukcjach.
- Zmodyfikowane dystrybutory zostały wyposażone m.in. w pistolety zapobiegające niekontrolowanemu wypływowi gazu w ilości większej niż 1 cm3 – mówi Slawomir Adamski, kierownik ds. bezpieczeństwa SFR Polska. - Konstrukcja takiego pistoletu umożliwia tankowanie tylko wtedy, kiedy jest on prawidłowo podpięty do zaworu wlewowego w pojeździe.
Chociaż przepisy nie nakładają takiego obowiązku, w celu zminimalizowania zagrożeń Statoil Fuel & Retail Polska będzie wymagać od swoich klientów stosowania rękawic ochronnych (można je nabyć na ww. stacjach).
Instalacje LPG na stacjach Statoil wyposażone zostały w dodatkowy zawór odcinający dopływ gazu oraz przycisk alarmowy pozwalający wezwać obsługę w razie wystąpienia niebezpieczeństwa. Stanowiska do tankowania LPG są stale monitorowane, umożliwiając obsłudze bieżącą obserwację tego, co dzieje się przy dystrybutorze.
Komentarze (0)