Układ hamulcowy

Układ hamulcowy

2 miesiące temu  04.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 6 minut

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, czyli na jakie części warto postawić przy serwisowaniu układu hamulcowego

By mieć pewność, że układ hamulcowy w Twoim aucie będzie zadbany i sprawny, skorzystaj z komponentów marki TRW

Strona 1 z 2

Przy wyborze części zamiennych do układu hamulcowego nie ma miejsca na kompromisy, ponieważ to ten układ odpowiada w głównej mierze za bezpieczeństwo na drodze – a tym samym, za zdrowie i życie nasze oraz pasażerów. By mieć pewność, że układ hamulcowy w Twoim aucie będzie zadbany i sprawny, zachęcamy do skorzystania z komponentów marki TRW, należącej do firmy ZF Aftermarket – czołowego producenta na światowym rynku części zamiennych.

  • Każdy kierowca, któremu zależy na bezpiecznej jeździe samochodem, wie, że sprawne, trwałe i idealnie dopasowane części to podstawowe kryteria przy wyborze produktów do układu hamulcowego.

  • Warto wybrać asortyment producenta, który projektuje komponenty układu hamulcowego zgodnie z kierunkami rozwoju rynku motoryzacyjnego i w oparciu o najnowsze technologie.

  • Pamiętajmy, że układ hamulcowy to nie tylko tarcze i klocki, ale również zaciski, płyny hamulcowe, przewody, czujniki i wiele więcej. Każdy z tych elementów należy regularnie kontrolować.

Marka TRW słynie z innowacyjności - do szerokiej oferty regularnie trafiają nowe pozycje, a procesy produkcji części zamiennych w jakości OEM są ulepszane i modernizowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Obecna oferta poszczególnych produktów pokrywa blisko 100% rynku, dzięki czemu posiadacze niemal wszystkich obecnie produkowanych modeli samochodów mogą liczyć na podzespoły odpowiadające wymaganiom jakościowym producentów pojazdów. Mowa tu zarówno o częściach do najnowszych aut elektrycznych i hybrydowych, jak i modelach, które zjechały z linii produkcyjnych wiele lat temu.

Na jakie komponenty warto więc zwrócić szczególną uwagę, by odpowiednio zadbać o układ hamulcowy?

Tarcze hamulcowe

Hamulce tarczowe są standardowym rozwiązaniem stosowanym zarówno na przedniej jak i tylnej osi samochodów osobowych, a ich poprawne działanie w dużej mierze zależy od tarczy hamulcowej. TRW produkuje tarcze wysokowęglowe (high carbon) wykonane z żeliwa, które znajdują zastosowanie w samochodach, w których temperatura układu hamulcowego osiąga wartości nawet do 500°C. Zabezpieczają przed odkształceniem powierzchni ciernych wynikających z powstawania naprężeń wewnętrznych przy wysokich temperaturach pracy układu oraz pomagają eliminować hałas i drgania. Korzystnym wyborem są także lakierowane tarcze hamulcowe, w których specjalny czarny lakier stanowi barierę ochronną zabezpieczającą przed korozją podczas magazynowania. Jeśli zależy nam na skróceniu czasu montażu tarcz oraz zapewnieniu prawidłowego dociśnięcia łożyska, dobrym rozwiązaniem będą modele tarcz TRW z wbudowanymi łożyskami, pierścieniami czujników ABS i dołączonymi akcesoriami montażowymi.

Klocki hamulcowe

TRW jest pionierem w rozwijaniu komponentów układu hamulcowego dla e-mobilności. Marka jako pierwsza na świecie stworzyła klocki hamulcowe dedykowane pojazdom hybrydowym i elektrycznym TRW Electric Blue, angażując się już na wczesnym etapie w rozwój nowoczesnych technologii motoryzacyjnych. Klocki Electric Blue charakteryzuje wyraźna redukcja pyłu, hałasu i wibracji powstających podczas hamowania. Aby zapewnić lepsze parametry użytkowe klocków hamulcowych oraz skrócić drogę hamowania (również na etapie docierania), na wszystkich produkowanych przez TRW klockach hamulcowych zastosowano dodatkową krzemianową powłokę cierną COTEC. Kolejny flagowy model - DTEC to wysokiej klasy klocki ceramiczne z technologią redukcji emisji pyłu aż o 45%, przy jednoczesnym zachowaniu 100% wydajności hamowania i utrzymaniu czystości felg.

Na wszystkich produkowanych przez TRW klockach hamulcowych zastosowano dodatkową krzemianową powłokę cierną COTEC.

Zaciski hamulcowe

W przypadku zacisków, marka TRW również może pochwalić się istotnym udziałem w tworzeniu historii motoryzacji, jako architekt  i producent najpopularniejszego typu zacisku hamulcowego na świecie - Colette i pierwszego na świecie elektrycznego hamulca postojowego EPB (Electric Park Brake). To także lider w dziedzinie regeneracji fabrycznej zacisków, dzięki której klienci redukują koszty oraz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Obecnie TRW oferuje najszerszy i najbardziej różnorodny asortyment zacisków w Europie,
z uwzględnieniem modeli stosowanych w EPB, lekkich zacisków aluminiowych, wysokowydajnych zacisków z materiału kompozytowego oraz zestawów naprawczych. Zarówno nowe, jak i regenerowane zaciski TRW są objęte 3 letnią gwarancją.

TRW to architekt i producent najpopularniejszego typu zacisku hamulcowego na świecie – Colette

Układ hamulców bębnowych

Przy bębnach hamulcowych montowanych w ~45% nowych pojazdów na świecie, jakość i integralność projektowa hamulców ma ogromne znaczenie. Bęben hamulcowy, pompa hamulcowa, szczęki hamulcowe i cylinerki TRW są zawsze zgodne z wymogami stawianymi przez producentów pojazdów częściom pierwszomontażowym (OE). Warsztaty mają do dyspozycji również zestawy montażowe SUPERKIT, które pozwolą skrócić czas wykonywania naprawy nawet o 50%. To najprostszy i najbardziej efektywny kosztowo sposób serwisowania hamulców bębnowych.

Bęben hamulcowy, pompa hamulcowa, szczęki hamulcowe i cylinerki TRW są zawsze zgodne z wymogami stawianymi przez producentów pojazdów częściom pierwszomontażowym (OE)

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony