Układ hamulcowy

Układ hamulcowy

2 miesiące temu  04.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 6 minut

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, czyli na jakie części warto postawić przy serwisowaniu układu hamulcowego

By mieć pewność, że układ hamulcowy w Twoim aucie będzie zadbany i sprawny, skorzystaj z komponentów marki TRW

Strona 2 z 2

Cylinderki hamulcowe

Cylinderki hamulcowe TRW zajmują pierwsze miejsce pod względem pokrycia europejskiego rynku pojazdów. To najbardziej zróżnicowana oferta cylinderków, uwzględniająca zarówno modele z żeliwa, jak i lekkiego aluminium, dzięki której możesz serwisować niemal każdy typ i model pojazdu. Cylinderki, podobnie jak inne produkty z gamy hamulcowej TRW, objęte są 3-letnią gwarancją.

Płyny hamulcowe i środki czyszczące

Płyn hamulcowy należy wymieniać co ok. 2 lata, a w niektórych przypadkach nawet raz w roku – ma to zasadniczy wpływ na wydajność i skuteczność całego układu hamulcowego. Marka TRW zadbała
o potrzeby zarówno właścicieli pojazdów wyposażonych w hamulce bębnowe na obu osiach, jak i zaawansowanych aut z elektronicznymi systemami stabilizacji toru jazdy. DOT 3, DOT 4, DOT 4 ESP, DOT 4 GP, DOT 5.1 oraz Ultra DOT 5.1 ESP to gama płynów hamulcowych, które charakteryzuje niska lepkość (co umożliwia szybsze zmiany ciśnienia w układzie), zapobieganie wnikaniu wody i zanieczyszczeń oraz powstawaniu korozji na elementach układu. Istotną zaletą jest także odporność temperaturowa płynów w każdych warunkach otoczenia: od -50 °C do +50 °C.

Pompy hamulcowe

Do dyspozycji mamy ponad 1330 referencji części, wykonanych  z wytrzymałej stali, żeliwa lub nowoczesnych lekkich korpusów z aluminium, dostarczanych zawsze z akcesoriami montażowymi. Pompy hamulcowe TRW są wyposażone w uszczelki gumowe i osłony przeciwpyłowe zgodne ze specyfikacją dla oryginalnego wyposażenia, dzięki czemu są o wiele bardziej odporne na zużycie.

Elastyczne przewody hamulcowe

Poddawane skrajnym obciążeniom zawsze, gdy używane są hamulce, wymagają regularnych kontroli, ponieważ występowanie jakichkolwiek usterek przewodów prowadzi do utraty płynu hamulcowego. Gama elastycznych przewodów hamulcowych TRW to ponad 1400 numerów katalogowych i najniższy współczynnik rozszerzalności w testach AMECA, pozwalający uzyskać krótszą drogę hamowania i lepsze wyczucie pedału hamulca. Precyzyjne wykonanie zakończeń zapewnia swobodny przepływ płynu hamulcowego, a ich pokrycie cynkiem zabezpiecza przed korozją.

Eksperci w dziedzinie hamowania

TRW to producent dostarczający kompleksową i pełną gamę produktów do układu hamulcowego – warsztaty znajdą w ofercie każdą część niezbędną do przeprowadzenia profesjonalnego serwisu układu hamulcowego. Wśród produktów uzupełniających znajdziemy m.in. linki hamulcowe, serwa, czujniki ABS, korektory siły hamowania, specjalne środki do czyszczenia hamulców oraz wyjątkowo doceniane przez warsztaty urządzenia do wymiany płynu i odpowietrzania układu hamulcowego. Co ważne, marka wyróżnia się nie tylko jakością premium zgodną z najwyższymi standardami OE, ale także wyjątkowo zaawansowanym i rygorystycznym systemem testowania swoich produktów. Dlatego części TRW to jedne z najbardziej cenionych i zaufanych produktów do układu hamulcowego na świecie.

Dowiedz się więcej o produktach marki TRW dostępnych do samochodów osobowych, dostawczych lub ciężarowych na stronie TRW Aftermarket lub obserwuj TRW na facebooku.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony