Układ hamulcowy

ponad rok temu  19.04.2018, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Brembo: pozycja lidera potwierdzona zwycięstwami
Strona 1 z 2

Wraz ze zdobyciem mistrzowskich tytułów w wyścigach F1, NASCAR, World Endurance Championship, Le Mans, MotoGP World Superbike - Brembo, światowy lider i uznany innowator w technologii hamulców, potwierdza wiodącą pozycję w technologii sportów wyścigowych roku 2017. ​

Czterdzieści dwa lata temu w Brembo świętowaliśmy pierwsze mistrzostwo świata po tym, jak w roku 1975 Niki Lauda wygrał swoją pierwszą koronę F1 ścigając się w Ferrari. W 2017 r. Brembo ponownie zapewnia hamowanie podczas mistrzostw F1, kiedy to ekipy wyposażone w hamulce Brembo wygrywają wszystkie 21 wyścigów rozegranych tego roku.

Oznacza to 23 tytuły mistrza świata kierowców i 27 tytułów mistrza świata konstruktorów w ciągu ubiegłych 42 lat.

Wraz z Furniture Row Racing i Martinem Truexem Jr., ekipa Brembo zapewniła sobie mistrzostwo NASCAR hamując Toyotę Camry Furniture Row Racing z numerem 78. Truex wygrał w tym sezonie osiem wyścigów, wliczając w to sezon finałowy na torze Miami-Homestead Speedway.

Decydującym dla Truexa i Brembo wyścigiem był Martinsville (znany jako “Paperclip”), najcięższy dla hamulców wyścig na liście NASCAR, gdzie Turex zdobył najlepsze w swojej karierze drugie miejsce. W rezultacie Turex zakończył sezon wygrywając na torze Miami-Homestead Speedway. ​

Gdy ktoś mówi o Brembo, na myśl przychodzą od razu wyścigi samochodowe i jest to prawidłowa reakcja. W roku 2017 Brembo zdobyła swoje 25. całkowite zwycięstwo w ciągu 25 lat, kiedy to po 24-godzinnym wyścigu Le Mans oznakowane numer 2 Porsche 919 Hybrid zajęło miejsce na podium.

Co więcej, ekipy wyposażone w komponenty Brembo zdobyły mistrzostwa w zawodach LMP2 Oreca, GTE-Pro Aston Martin i GTE-Am Ferrari.

Mieliśmy kolejny, bardzo mocny rok na światowych wyścigach - powiedział Dan Sandberg, Prezes Zarządu i CEO spółki Brembo North America. - Jesteśmy dumni ze zdobycia mistrzostwa NASCAR Monster Energy jako wybrany partner dostarczający hamulce do Toyoty Camry Furniture Row nr 78 Martina Turexa. Od wymagającej, szutrowej nawierzchni wyścigu Baja poprzez F1 aż po mordercze, wymagające wytrzymałości zawody, takie jak Le Mans, Brembo dostarczała wyposażenie ekipom stającym na podium częściej niż jakakolwiek inna marka hamulców.

Dziesiątki innych sportowych ekip samochodowych jeżdżących z hamulcami Brembo Racing zdobyło tytuły mistrzowskie w roku 2017, łącznie z FIA World Endurance Championship (WEC), gdzie klasę LMP1 wygrało Porsche 919 Hybrid z numerem 2, LMP2 Vaillante Rebellion.

W klasie GTE-Pro wygrało AF Corse Ferrari nr 51. W klasie GTE AM triumfował Aston Martin nr 98; Podczas wyścigów IMSA WeatherTech Championship hamulce Brembo poprowadziły nowego Cadillaca DPi-V.R do siedmiu zwycięstw w zawodach IMSA WeatherTech, łącznie z wyścigiem Rolex 24 Hours na torze Daytona, 12-godzinnymi zawodami w Sebring oraz mistrzostwem ekipy Wayne Taylor Racing w bolidzie Cadillac DPi-V.R nr 10.

Ekipa Performance Tech Motorsports wygrała w klasie PC, a Scuderia Corsa została mistrzem GTD jadąc Ferrari 488 nr 63. Brembo błyszczy również w zawodach off-road.

Podczas 50. wyścigu SCORE International Baja 1000, Apdaly Lopez wraz z ekipą Team RPM zdobył pełne zwycięstwo w swoim Chevrolecie trophy truck, a drużyny wyposażone w Brembo zajęły kolejne trzy miejsca na podium. Rob MacCachren wygrał z hamulcami Brembo zawody Mint 400, jadąc swoim Fordem F150 Trophy Truck nr 11. Dominacja ​Brembo w zawodach roku 2017 nie ograniczała się jedynie do czterokołowców, ponieważ również motocykle wyposażone w komponenty Brembo wygrały każdy z trzech najważniejszych wyścigów tego sezonu.

Wszyscy uczestnicy zawodów MotoGP jechali z hamulcami Brembo, łącznie z czterokrotnym championem, Hondą Marca Marqueza; Jonathan Rea poprowadził swój wyposażony w komponenty Brembo motocykl Kawasaki do zwycięstwa w mistrzostwach World Superbike po raz trzeci z rzędu; natomiast Toni Elias z Suzuki zdobył mistrzostwo w zawodach MotoAmerica Superbike.

Dominacja Brembo w świecie motocykli to również 27 zwycięstw w zawodach MotoGP w ciągu ubiegłych 30 lat, 25 wygranych podczas 29 wyścigów World Superbike oraz 25 podczas American Superbike.​

Założona w 1961 r. spółka Brembo wkroczyła w świat wyścigów w roku 1975, kiedy to Enzo Ferrari powierzył włoskiemu producentowi hamulców swój najcenniejszy bolid Formuły 1. Od tej pory Brembo stoi na czele sportów motorowych, zdobywając w tym czasie ponad 300 tytułów mistrza świata.

Poniżej przedstawiamy niepełną listę mistrzowskich tytułów zdobytych przez Brembo w roku 2017 oraz mistrzowskich ekip. Gratulacje dla wszystkich!

Mistrzostwa Świata 2017 (lista niepełna)