ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Układ hamulcowy

Części i regeneracja

Układ hamulcowy

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  09.01.2018, ~ Administrator   

Jakość, dostępność, szybkie dostawy. Tego chcą dystrybutorzy [WYWIAD]

Fot. TOMEX Hamulce

Strona 1 z 3

O zmieniającej się branży motoryzacyjnej, roli układu hamulcowego w samochodach przyszłości, a także oczekiwaniach dystrybutorów i klientów rozmawiamy z Bartoszem Nowakiem z firmy TOMEX Hamulce.

Przełom roku to zwykle czas podsumowań. Jaki był rok 2017 dla firmy TOMEX Hamulce, a jaki będzie rok 2018?

Miniony rok na pewno możemy zaliczyć do jednych z najbardziej pracowitych. Najważniejszą innowacją jaką wprowadziliśmy w zakresie produkcji to uruchomienie jednego z najnowocześniejszych w Europie automatu prasowalniczego połączonego z rozbudowanym systemem kontroli wszystkich parametrów procesu produkcji. Zapewnia to najwyższą jakość naszych wyrobów. Olbrzymią zaletą tej linii jest jej wydajność – ponad 400 sztuk klocków na godzinę. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować naszym klientom stałą dostępność do produktu, zwłaszcza w szczycie „sezonu”. Jest to o tyle istotne, iż nasi partnerzy nie są zobligowani do trzymania wysokich stanów magazynowych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale wiedzą, iż dostępność w firmie TOMEX jest gwarantowana i mogą zamawiać towar praktycznie z dnia na dzień.

Aktualnie przygotowujemy się już do sezonu 2018 i myślę, że sprawiliśmy naszym partnerom miłą niespodziankę wchodząc z naszą ofertą do katalogu TecDoc. Od stycznia wszystkie nasze produkty można wyszukać w tym jednym z najpopularniejszych katalogów. Mamy nadzieję, że dzięki temu w roku 2018 uda nam się dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców w Europie i nie tylko.

Czy oferta firmy TOMEX powiększyła się w ostatnim czasie? Dziś oferujecie swoim klientom klocki hamulcowe, szczęki, czujniki, ale też m.in. chemię hamulcową. Czy przewidujecie wprowadzenie do oferty kolejnych produktów?

Zgadza się, nasza oferta każdego roku znacznie się powiększa. Staramy się zapewniać naszym odbiorcom dostęp do coraz szerszego spektrum produktów z rodziny układu hamulcowego. Rokrocznie wdrażamy około 100 nowych referencji i nadal ten trend zostanie utrzymany. W naszej ofercie znajduje się aktualnie ponad 1.800 indeksów a plan wdrożeń na rok 2018 obejmuje kolejnych blisko sto nowych referencji klocków, szczęk hamulcowych oraz czujników. Informacje o aktualnych wdrożeniach publikowane są regularnie na naszej stronie internetowej.

Jesteśmy świadkami rewolucji w motoryzacji. Za kilka lat po drogach publicznych będą jeździć samochody bez kierowców. Inna rewolucja już ma miejsce – samochody elektryczne, hybrydowe. Czy układ hamulcowy w takich autach różni się znacząco od tego, który znamy z tradycyjnych samochodów? W jaki sposób przygotowujecie się do trwających i przewidywanych zmian w motoryzacji?

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony