1. Miedziane przewody hamulcowe są odporniejsze na warunki atmosferyczne niż stalowe
Pod wpływem np. wilgoci czy działania soli drogowej powierzchnia przewodów miedzianych utlenia się. Powstały w ten sposób nalot tworzy warstwę ochronną, która zabezpiecza je przed dalszą korozją.
2. Miedziane przewody hamulcowe są łatwiejsze w montażu
Mechanicy, którzy korzystają z przewodów miedzianych, podkreślają, że są one łatwiejsze w montażu od przewodów stalowych. Miedź jest bardziej plastyczna, dzięki czemu przewody z tego materiału mogą być poddawane wielokrotnemu kształtowaniu w celu lepszego dopasowania.
3. Stalowe przewody hamulcowe można zastąpić miedzianymi
Powtórzmy to raz jeszcze: miedziane przewody są pełnoprawnym zamiennikiem przewodów stalowych pod warunkiem spełnienia wszystkich wymienionych aspektów i wymogów technicznych – na terenie Polski. Jeżeli dokonujemy napraw w samochodach spoza Polski, należy zweryfikować przepisy z kraju, w którym zarejestrowany jest pojazd. Wystarczy nie lekceważyć opisanych kwestii i zwracać uwagę na to, co się kupuje.
– Wszystkie przewody, rurki i złączki naszej produkcji wytwarzane są z zachowaniem standardów i wymogów, jakie stawiane są tym elementom – podkreśla wiceprezes Przedsiębiorstwa WP
Na co zwrócić uwagę, kupując miedziane przewody hamulcowe?
- Średnica zewnętrzna przewodu miedzianego powinna wynosić 4,75 mm.
- Ścianka przewodu nie może być mniejsza niż 0,9 mm.
- Należy sprawdzić, czy producent ma certyfikaty świadczące o jakości.
- Należy zweryfikować, czy przewody są odpowiednio oznaczone (np. nadruk komputerowy na całej długość, gdzie mieści się nazwa firmy, numer partii producenta itp.).
Oprac.
Przedsiębiorstwo WP
Komentarze (1)