Układ hamulcowy

Układ hamulcowy

2 miesiące temu  28.12.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Przewód hamulcowy o kilka centymetrów za długi. Czy to problem?

Fot. Przedsiębiorstwo WP

- Podczas wymiany zacisków w tylnych kołach i przewodów mechanik zarobił przewód miedziany o kilka centymetrów dłuższy niż fabryczny. Zawinął go, zrobił pętlę i skręcił. Nie załamał. Mówił, że nie przeszkadza to w działaniu hamulców. Czy to prawidłowe działanie? - takie pytanie dostaliśmy od jednego z naszych czytelników.

O odpowiedź w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli Przedsiębiorstwa WP, firmy zajmującej się produkcją miedzianych przewodów hamulcowych. Oto odpowiedź.

- Przewód hamulcowy może być jak najbardziej kilka centymetrów dłuższy. Mówimy tutaj o długości 3-5 cm. Natomiast z tego jest opisane, wynika, że przewód był raczej dużo dłuższy od oryginału, gdyż "pętelki" nie da się zrobić na przewodzie ok. 3 cm dłuższym. Przewód hamulcowy można "podgiąć, wyprofilować" (są nawet do tego odpowiednie przyrządy typu giętarki), lecz nie należy robić pętelek. Należy przewody montować podobnie do fabrycznych - odpowiada Arkadiusz Gwiazdowicz, specjalista ds. handlu Przedsiębiorstwa WP. - Mechanik widocznie miał na stanie dłuższe przewody lub zbyt długi uciął klientowi. My produkujemy przewody przy zacisku i są to profesjonalnie "dogięte, wyprofilowane" przewody, które niczym większym nie różnią się od oryginału - dodaje. (zdjęcia przewodów na fotografii powyżej).

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony