Układ hamulcowy

Układ hamulcowy

Artykuł sponsorowany

6 miesięcy temu  01.09.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

SKF: nowy asortyment klocków hamulcowych

Mając ponad stuletnie doświadczenie w opracowaniu dobrze już znanych rozwiązań na OE i Aftermarket, takich jak tarcze hamulcowe wraz z łożyskami, SKF wprowadza do oferty pełną gamę klocków hamulcowych, zgodną z europejską standardem ECE-R90.

Nowe klocki hamulcowe zostały specjalnie zaprojektowane do pracy we wszystkich warunkach drogowych. Klocki SKF zawierają udoskonaloną mieszankę wzbogaconą o dodatki ceramiczne, które zapewniają mniejsze wytwarzanie pyłu, doskonałą trwałość, a także minimalny hałas. To zmniejszenie hałasu zostało udowodnione w testach porównawczych przeprowadzonych przez SKF z klockami innych producentów, w oparciu o procedurę badania hałasu SAE J2521. We wszystkich wynikach klocki SKF przewyższały wyniki konkurencji.

Klocki hamulcowe SKF posiadają specyficzną obróbkę termiczną, tzw. scorching, która optymalizuje współczynnik tarcia, a tym samym sprzyja lepszej skuteczności hamowania w każdych warunkach drogowych. Dla uzyskania natychmiastowej skuteczności hamowania klocki hamulcowe SKF mają specjalną powłokę, która poprawia przyleganie klocków hamulcowych i tarczy przy pierwszym hamowaniu, pozwalając kierowcy poczuć pełną kontrolę nad pojazdem. Jednocześnie wpływa ona na skrócenie drogi hamowania nawet o 20%.

Aby ułatwić proces montażu, większość zestawów klocków hamulcowych SKF jest dostarczana ze wszystkimi niezbędnymi do wymiany akcesoriami; w tym elektrycznymi wskaźnikami zużycia, śrubami i blaszkami zacisku, które spełniają specyfikacje OE. Nowe zestawy akcesoriów zastępują stary zestaw i zachowują optymalną redukcję hałasu podczas użytkowania.

Aby uzyskać więcej informacji o SKF Vehicle Aftermarket, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem SKF lub odwiedź stronę vehicleaftermarket.skf.com. Możesz również wysłać wiadomość e-mail na adres helpline@skf.com.  

SKF zachęca do subskrypcji kanału na YouTube. Znajdziecie tam branżowe nowości oraz porady techniczne. Kanał znajdziecie TUTAJ.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony