Układ hamulcowy

Nowości produktowe

Części i regeneracja

Układ hamulcowy

ponad rok temu  19.09.2018, ~ Administrator   

Sportowe osiągi, komfort i wytrzymałość? Brembo prezentuje klocki XTRA [AUTOMECHANIKA]
Strona 1 z 2

Brembo oficjalnie wprowadza nowe klocki hamulcowe Brembo XTRA, opracowane aby podkreślić zalety gamy tarcz nawiercanych XTRA i nacinanych MAX. Nowe klocki są idealnym rozwiązaniem dla kierowców-pasjonatów, którzy cenią sobie sportową jazdę, bez utraty komfortu i wytrzymałości podczas codziennego użytkowania na drogach.

Nowy produkt Brembo skierowany jest do kierowców - entuzjastów, dla których jazda jest przede wszystkim pasją, a nie tylko koniecznością. Historia tarcz nacinanych Brembo MAX i ogromny sukces tarcz nawiercanych Brembo XTRA - wprowadzonych na rynek zaledwie dwa lata temu - potwierdzają słuszność decyzji światowego lidera układów hamulcowych, aby zwrócić szczególną uwagę na rozważnego i pełnego pasji kierowcę, który dba o swój samochód i nie rezygnuje z podkreślania jego potencjału nawet podczas hamowania.

Wielkim wyzwaniem, jakie podjęli specjaliści Brembo w laboratorium badawczym w Parku Naukowo-Technologicznym Kilometro Rosso, było opracowanie i wnikliwe przetestowanie materiału ciernego, który mógłby zagwarantować wysokie osiągi a jednocześnie zapewnić cichą jazdę i wytrzymałość.

- Wydawało się to niemożliwe do osiągnięcia, ale dzięki ciągłym badaniom, licznym testom porównawczym, symulacjom na urządzeniach i w najnowocześniejszych programach oraz tysiącom kilometrów testów drogowych, firma Brembo może teraz stwierdzić, że zidentyfikowała czynnik „X”: materiał cierny idealny dla kierowców, którzy od swojego samochodu wymagają maksymalnego poziomu, nawet przy normalnym użytkowaniu na drodze - relacjonują przedstawiciele marki.

Do produkcji nowych klocków hamulcowych XTRA Brembo wykorzystuje materiał BRM X L01, składający się z ponad 30 różnych składników, opracowanych w zaawansowanym laboratorium badawczym. Dzięki temu materiałowi nowe klocki hamulcowe Brembo XTRA są idealnie dopasowane do tarcz XTRA oraz MAX i zwiększają ich osiągi nie tylko pod względem wydajności i wyczucia pedału hamulca, ale także komfortu i wytrzymałości.

W porównaniu z mieszanką stosowaną w zwykłych klockach hamulcowych odpowiadających oryginalnemu wyposażeniu, nowe rozwiązanie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem tarcia, co przekłada się na bardziej zdecydowane i stabilne hamowanie przy wysokich i niskich temperaturach. Wszystko to zapewnia również większy komfort jazdy i lepszą modulację siły hamowania przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia klocka.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony