Układ hamulcowy

Części i regeneracja

Układ hamulcowy

ponad rok temu  18.01.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

TEXTAR usprawnia sposób doboru właściwej referencji

Marka TEXTAR poszerza zasoby katalogu Brakebook o zdjęcia elementów układu hamulcowego do pojazdów użytkowych. Dzięki nim mechanik zyskuje gwarancję doboru odpowiedniej referencji przed złożeniem zamówienia u dystrybutora.

Na bazie jednego modelu samochodu dostawczego można stworzyć wiele praktycznych wersji użytkowych. Różnice między nimi obejmują zarówno sposób zabudowy nadwozia, typ napędu, pojemność i moc jednostki napędowej, jak i dopuszczalną masę całkowitą. To kluczowe parametry także dla konstruktorów elementów zawieszania, w tym układu hamulcowego. Niezależnie od przeznaczenia i warunków pracy musi on zawsze gwarantować pełną sprawność działania, a tym samym efektywną drogę zatrzymania pojazdu.

W pojazdach użytkowych jest większe zróżnicowanie konstrukcji układu hamulcowego niż w samochodach osobowych. Mogą to być zarówno inne wymiary czy kształt klocków hamulcowych, jak i sposób ich mocowania” - mówi Andrzej Sławiński, doradca techniczny marki TEXTAR w Polsce - „Takie rozwiązania z jednej strony dopasowane są do konkretnych wymogów technicznych, z drugiej mogą mechanikowi utrudnić wybór nowej części. W uniknięciu tych niejasności pomoże poszerzona baza zdjęć, na których pokazaliśmy całą zawartość opakowania poszczególnych referencji.

Nowe zdjęcia uzupełniają mobilną aplikację doboru części Textar Brakebook i tradycyjną wersję katalogu TecDoc. Na ich podstawie można szybko i łatwo zweryfikować zawartość opakowania przed złożeniem zamówienia u dystrybutora.

Błędny lub niekompletny wybór nowych części to przede wszystkim dłuższy czas naprawy samochodu. W przypadku pojazdów użytkowych dodatkowo przełoży się to na przerwy w działalności firmy i wymierne straty finansowe” - dodaje Andrzej Sławiński - „W konsekwencji następnym razem klient wybierze inny warsztat samochodowy. Z naszej strony dokładamy wszelki starań, aby nie doszło do takich sytuacji, nieustannie ulepszamy nie tylko produkty, ale i proces ich dystrybucji.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony