Układ hamulcowy

Układ hamulcowy i zawieszenie

ponad rok temu  15.01.2019, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Układ hamulcowy – część twojego bezpieczeństwa [TEMAT MIESIĄCA]
Strona 2 z 2

Spełnienie norm to jedyna szansa na dopuszczenie produktu do użytku, ale ocena ich jakości, bez wcześniejszego przetestowania przez użytkownika lub mechanika może być trudna, nie jest jednak niemożliwa. – Wyznacznikiem bezproblemowej eksploatacji jest ogólna, wysoka jakość produktu. Oczywiście ciężko jest ocenić to bez użycia produktu, ale nawet z pozoru błahe elementy do których zalicza się opakowanie, zabezpieczenie części w trakcie transportu czy czas gwarancji, może dać nam niemałe pojęcie o podejściu producenta do jakości produktów – podsumowuje Mateusz Bednarski, ekspert marki KAMOKA.

Bezpieczeństwo na drodze jest bezsprzecznie najważniejsze. Warto by uzupełniał je komfort podróży i spokojne myśli, które zagwarantują najlepszej jakości części. Stając przed wyborem produktu warto dokładnie go sprawdzić, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Pozimowy przegląd układu hamulcowego – porada eksperta

Pozimowy przegląd układu hamulcowego to przede wszystkim sprawdzenie stanu pod kątem uszkodzeń mechanicznych spowodowanych korozją/kontaktem z solą, czy zaspami śnieżnymi. Postępująca korozja potrafi uniemożliwić ruch zacisków hamulcowych w jarzmach co może przyspieszyć zużycie okładzin hamulcowych, czy ograniczyć siłę hamowania. Niskie temperatury nie służą także elementom elastycznym takim jak przewody hamulcowe, uszczelnienia czy osłony tłoczków. Zwiększona wilgotność powietrza w zimie może przyczynić się do przyspieszonej degradacji płynu hamulcowego, dlatego też wskazane jest sprawdzenie jego temperatury wrzenia. Przedsezonowy przegląd instalacji hamulcowej, nawet jeśli nie wykaże żadnych uchybień, powinien zakończyć się czyszczeniem elementów wykonawczych ich prowadnic etc. z zanieczyszczeń drogowych jakie pojawiły się w ciągu sezonu zimowego - mówi Mateusz Bednarski, ekspert techniczny marki KAMOKA. W KAMOKA odpowiada za cykl szkoleń skierowanych do mechaników.

GALERIA ZDJĘĆ

Układ hamulcowy – część twojego bezpieczeństwa [TEMAT MIESIĄCA]
Układ hamulcowy – część twojego bezpieczeństwa [TEMAT MIESIĄCA]

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ czubas 1 ponad rok temu W średniej półce cenowej kupuje delphi OE czyli standard jak na pierwszy montaż. Mam od nich kilka elementów układu hamulcowego i nie narzekam.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony