Oleje silnikowe

Marketing w warsztacie

14 dni temu  08.07.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Jak wdrożyć koncepcję „zero waste” w warsztacie?

TotalEnergies poszerza swoje portfolio o Quartz Box i ELF Box, zupełnie nowe rozwiązanie dla warsztatów. Palety z takimi opakowaniami zapewniają o 20% lepsze wykorzystanie miejsca niż sztywne plastikowe pojemniki o pojemności 20 litrów. Kartonowe opakowania na olej można całkowicie spłaszczyć, tym samym oszczędza się na utylizacji odpadów.

Profesjonaliści codziennie stają przed różnymi problemami w trakcie codziennych zadań, takimi jak coraz wyższe wymagania producentów i ewolucja techniczna silników. Powoduje to wzrost liczby środków smarnych w ich warsztatach, a także zabiera dostępną przestrzeń, dodatkowo wymusza więcej zaangażowania w gospodarowanie odpadami i redukcję tworzyw sztucznych. Aby sprostać tym wyzwaniom, TotalEnergies opracowało Quartz Box i ELF Box oraz powiązane z nimi stojaki, gotowe do użycia rozwiązanie dla warsztatów.

Szczegółowa oferta produktowa jest dostępna w cennikach i będzie składać się z 12 zaawansowanych olejów silnikowych TotalEnergies i ELF, pokrywających specyfikacje i homologacje głównych producentów flot pojazdów dostępnych na rynku.

Kompleksowe rozwiązanie oszczędzające miejsce

Quartz Box i ELF Box posiada zoptymalizowane, trwałe opakowanie wewnętrzne Cheertainer®, które zapewnia wysoką odporność na przebicie. W nim przechowywany jest olej. Umieszczony w kartonowym pudełku o pojemności 20 litrów, produkt wylewa się przez kranik opracowany w taki sposób, aby zachować wysoki przepływ bezpośrednio z worka, ograniczając rozlewanie się i ułatwiając pracę mechanikom: jest bezpieczniejszy i czysty.

Proste i wytrzymałe opakowania, Quartz Box i ELF Box można układać na półkach, zwiększając możliwości gospodarowania miejscem w warsztacie. To ekologiczna koncepcja opakowania, zaprojektowana w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju przez wykorzystanie mniejszej ilości tworzyw sztucznych (aż o 86% mniej plastiku) i tektury nadającej się do recyklingu, oferująca jednocześnie naszym klientom innowacyjne rozwiązanie w zakresie przechowywania i zoptymalizowanej logistyki.

Przy tej samej objętości oleju całość jest o 348 gramów lżejsza w porównaniu do tradycyjnego pojemnika 20 litrowego. Samo opakowanie tekturowe zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić pełne (>99%) wykorzystanie objętości, wspierając koncepcję „zero waste” w warsztacie.

Po użyciu kartonowe opakowania są zdejmowane ze stojaka i po zgnieceniu przechowywane na płasko, dzięki czemu odpady zajmują mniej miejsca i upraszczają utylizację. Ponieważ Quartz Box i ELF Box można całkowicie spłaszczyć, zapotrzebowanie na ilość odpadów do przechowywania jest znacznie zmniejszone w porównaniu z tradycyjnymi, sztywnymi plastikowymi pojemnikami o pojemności 20 l. Tym samym oszczędza się na utylizacji odpadów dzięki zmniejszeniu objętości plastiku.

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować naszym klientom to innowacyjne rozwiązanie. Quartz Box i ELF Box to wyjątkowa szansa dla partnerów TotalEnergies na poszerzenie oferty olejów specjalistycznych bez konieczności uciekania się do tworzenia większych stanów magazynowych. Quartz Box i ELF Box ma podwójny cel biznesowy: większą wydajność operacyjną i opakowanie bardziej przyjazne dla środowiska - powiedział Jean Parizot, Inland General Manager w TotalEnergies.

Fot. TotalEnergies

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony