Politechnika Opolska otrzymała od Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej prawie milion złotych na utworzenie międzynarodowego programu studiów na Wydziale Mechanicznym. Nowy kierunek powstanie w partnerstwie z uczelnią chińską.
Politechnika Opolska jest jedną z siedmiu polskich uczelni, które w ramach programu KATAMARAN otrzymają środki na uruchomienie międzynarodowych kierunków studiów.
Jak czytamy w najnowszym komunikacie uczelni, na Wydziale Mechanicznym we współpracy z Henan Institute of Technology, renomowaną uczelnią z Chin, prowadzone będą studia na kierunku projektowanie i inżynieria wytwarzania.
– Projektowanie i inżynieria wytwarzania, kierunek mieszczący się w obszarze inżynierii mechanicznej, a więc w dyscyplinie, w której mamy kategorię A i wysokie pozycje w światowych rankingach, znacznie wzbogaci naszą ofertę studiów inżynierskich. Zgodnie z projektem, rekrutację na I stopień rozpoczniemy w roku 2026 i jestem przekonana, że kierunek ten będzie wzbudzał zainteresowanie również poza Polską, bo jest odpowiedzią na rosnące potrzeby przemysłu nowoczesnych technologii i przemysłu 4.0. i ma na celu przygotowanie wykwalifikowanych inżynierów do pracy w dynamicznie zmieniających się warunkach nowoczesnych przedsiębiorstw – podkreśla dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia Politechniki Opolskiej.
– Co ważne i szczególnie atrakcyjne to fakt, że efektem ukończenia studiów będzie uzyskanie podwójnych dyplomów: Politechniki Opolskiej i partnera projektu czyli Henan Institute of Technology. Ponadto studia te będą prowadzone w języku angielskim, głównie w formie stacjonarnej, e-learning będzie pełnił rolę wspomagającą zajęcia, będzie on przede wszystkim używany jako baza materiałów dydaktycznych, obejmująca zarówno obowiązkowe wykłady, jak i dodatkowe zasoby do samodzielnego studiowania. Międzynarodowy program studiów zostanie opracowany w taki sposób, aby uzyskać odpowiednie akredytacje w Polsce i w Chinach. Co jest również istotnie w tym projekcie, to liczne szkolenia i warsztaty dla kadry dydaktyczno-naukowej podnoszące kompetencje językowe, dydaktyczne i komunikacyjne, a co za tym idzie zapewniające wysoką jakość kształcenia – zaznacza Magdalena Dolińska, pełnomocnik Rektora PO ds. jakości kształcenia, koordynator projektu.
Fot. Politechnika Opolska
Komentarze (0)