Edukacja

Wydarzenia

4 miesiące temu  22.02.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Rusza druga edycja studiów „Nowa Mobilność”

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek oraz Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba zainaugurowali 20 lutego br. kolejną edycję studiów podyplomowych „Nowa Mobilność”, realizowanych przez Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz PSPA.

„Nowa Mobilność” to kierunek skierowany m.in. do kadry zarządzającej, specjalistów firm i instytucji budujących kompetencje w obszarze nowej mobilności. Nowoczesne podejście do procesu dydaktycznego zapewni absolwentom unikalny na polskim rynku pracy, kompleksowy zasób wiedzy związanej z elektromobilnością, rynkiem pojazdów elektrycznych, infrastrukturą ładowania, rozwojem zeroemisyjnych technologii, w tym wodorowych, zrównoważoną mobilnością miejską, a także wszelkimi kwestiami prawnymi, społecznymi i gospodarczymi oddziałującymi na rynek zrównoważonego transportu. To unikatowe na polskim rynku połączenie wiedzy akademickiej i doświadczeń praktyków sektora zrównoważonego transportu. W roku 2024/25, w trakcie 240 godzin dydaktycznych, realizowanych w ramach 30 przedmiotów, 40 studentek i studentów poszerzy swoją wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju w najbardziej chłonnych i innowacyjnych branżach.

Celem studiów jest kształcenie kadr na potrzeby szybko zmieniającego się rynku pracy w takich sektorach, jak automotive, transport i logistyka, badania i rozwój, energia i sektor paliwowy, infrastruktura i finansowanie zielonej transformacji, a także wielu innych. Zdobyta wiedza będzie istotną bazą do dalszego rozwoju przemysłu motoryzacyjnego, filaru europejskiej gospodarki, odpowiadającego za ponad 6% zatrudnionych (ok. 13,8 miliona osób).

Program studiów, zrealizowany w ramach edycji 2023/24, został bardzo wysoko oceniony przez studentów. Mieli oni wyjątkową okazję zdobycia wiedzy od doświadczonych praktyków rynku oraz wykładowców z międzywydziałowej kadry Politechniki Warszawskiej. Studia Nowa Mobilność zostały także wyróżnione Certyfikatem Nadzwyczajnym "Lidera Jakości Kształcenia" w 8. edycji prestiżowego konkursu „Studia z Przyszłością".

– Jesteśmy bogatsi o doświadczenia z rocznej, pierwszej edycji studiów i z jeszcze większym entuzjazmem przystępujemy do kolejnej. Głęboko wierzymy, że nasze spostrzeżenia podpowiedzą nam, jak realizować te studia coraz ciekawiej i atrakcyjniej. Chcemy by Nowa Mobilność docierała do jak największej grupy osób zawodowo związanych z szeroko pojętą branżą elektromobilności. Bo Nowa Mobilność to coś znacznie więcej niż elektromobilność. Pokazały to również niedawno bronione przez Absolwentów pierwszej edycji prace dyplomowe o bardzo zróżnicowanej tematyce, ale co cieszy najbardziej, prace niezwykle dojrzałe, pisane z prawdziwą pasją, bo związane z własnymi doświadczeniami – mówi Piotr Przybyłowicz, dziekan wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Fot. PSPA

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony