Edukacja

Wydarzenia

ponad rok temu  27.12.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Startuje EBA Academy Polska

Bateryjna akademia będzie szkolić przyszłych ekspertów sektora magazynowania energii. Kursy umożliwią wielu osobom zdobycie nowych kwalifikacji na bardzo perspektywicznym rynku elektromobilności.

Do realizacji zadań operatora kursu EBA Academy w Polsce, EIT InnoEnergy wybrało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).

– Celem EBA Academy Polska jest zwiększenie potencjału kapitału ludzkiego w Polsce w strategicznym dla Europy wymiarze magazynowania energii i elektromobilności, przy wykorzystaniu najwyższej jakości treści edukacyjnych, opracowanych we współpracy z członkami European Battery Alliance – mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA, Wiceprezydent AVERE.

W pierwszej, pilotażowej fazie projektu w Polsce, planowane jest przeszkolenie 500 osób i wyposażenie uczestników kursu w podstawowe kwalifikacje umożliwiające podjęcie pracy w kluczowych zawodach sektora bateryjnego, tj. pracownik produkcji, serwisant baterii i pojazdów elektrycznych oraz diagnosta samochodowy. W kolejnych fazach sukcesywnie będą uruchamiane kolejne kursy z portfolio EBA Academy. Start kursów zapowiedziano na początek 2023 roku. Obecnie PSPA prowadzi zapisy.

Kursanci przejdą szkolenia pod opieką wykwalifikowanych trenerów ze środowiska naukowego oraz przemysłu bateryjnego. Programy będą realizowane w języku polskim w formule on-line na platformie e-learningowej Moodle – to popularny system zarządzania kształceniem (LMS – Learning Management System) oraz stacjonarnie w specjalnie dostosowanym laboratorium, w zależności od charakteru danego przedmiotu, aby umożliwić manualne i praktyczne dostarczenie wiedzy. Kursanci będą także mieli możliwość zarezerwowania indywidualnych konsultacji z trenerami. Każdy otrzyma stosowny certyfikat ukończenia kursu będący potwierdzeniem podniesienia poziomu kwalifikacji.

Grupa docelowa kursów obejmuje m.in. osoby, które ukończyły edukację na poziomie wyższym (np. inżynieria elektryczna, mechaniczna, chemiczna, energetyka itp.) i chcą pracować w sektorze bateryjnym; pracują dla firm i instytucji, które są użytkownikami baterii lub których bezpośrednio dotyczy zastosowanie baterii; są obecnie zatrudnieni, ale starają się przekwalifikować na potrzeby sektora bateryjnego; są obecnie bezrobotni i szukają pracy w sektorze bateryjnym, chcą się doskonalić w swojej obecnej pracy w sektorze bateryjnym.

Fot. EBA Academy Polska

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony