Ogumienie

Części i regeneracja

Ogumienie

Warto wiedzieć

11 miesięcy temu  20.11.2017, ~ Administrator   

Bezpieczeństwo cybernetyczne priorytetem dla Continental
Strona 1 z 2

Continental rozwija technologie cyfrowe, które zapewnią ochronę przed szkodliwymi włamaniami do systemów  sterowania pojazdów. W celu podniesienia swoich kompetencji oraz rozszerzenia możliwości produkcyjnych niemiecka firma technologiczna kupiła izraelski start-up Argus Cyber Security – światowego lidera w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w samochodach osobowych i użytkowych.

Obecnie technologie informacyjne stają się integralną częścią obszarów, które do niedawna nie miały nic wspólnego z internetem. Jednym z nich jest motoryzacja. Według prognoz ekspertów do 2020 roku po drogach całego świata będą poruszać się setki milionów aut łączących się z siecią. Ta coraz bardziej zaawansowana informatyzacja pojazdów sprawia, że samochody mogą stać się potencjalnym celem cyberataków. Dlatego ,,komputery na kółkach” wymagają odpowiedniego zabezpieczenia zarówno w czasie postoju, jak i podczas jazdy. Zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego w samochodach osobowych i użytkowych jest jednym z priorytetów Continental.

- Kupując firmę Argus, pozyskaliśmy jednych z najlepszych na świecie ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zwiększyliśmy nasze kompetencje oraz zyskaliśmy możliwość opracowywania kompleksowych rozwiązań i usług mających na celu zminimalizowanie ryzyka narażenia pojazdów na ataki komputerowe. Dzięki połączeniu know-how Continental w zakresie motoryzacji z oferowanymi przez Argus technologiami z obszaru cyberbezpieczeństwa robimy ogromny krok w kierunku bezpiecznej i inteligentnej mobilności - mówi Helmut Matschi, członek zarządu Continental oraz szef Działu Wnętrza.

Start-up Argus Cyber Security został założony w 2013 roku przez izraelskich ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Zatrudnia ponad 70 osób i oferuje kompleksowe rozwiązania oparte na 38 uzyskanych patentach oraz zgłoszeniach patentowych. Aby pomóc producentom pojazdów szybko reagować na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania związane z bezpieczeństwem cybernetycznym, Argus nawiązał intensywną współpracę z kluczowymi graczami z branży motoryzacyjnej i z powodzeniem realizuje projekty na rzecz producentów oraz dostawców pojazdów na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się w Tel Awiwie w Izraelu. Argus ma również przedstawicielstwa w Japonii, Niemczech i Ameryce Północnej (Detroit i Zachodnie Wybrzeże).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony