ReklamaB1 - tiretechnology Mirek 11.02-06.03 dział ogumienie

Ogumienie

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  12.12.2017, ~ Administrator   

Jedno urządzenie połączy wszystkie płatne drogi w Europie
Strona 1 z 2

Dobiegły końca prace nad wprowadzeniem na terenie krajów UE jednego urządzenia do rozliczania wszystkich opłat drogowych.
Za komercjalizację usługi odpowiada Toll4Europe, spółka stworzona przez DKV Euro Service, T-Systems oraz Daimler AG. O szczegółach uruchomienia systemu mówi Jürgen Steinmeyer, dyrektor departamentu opłat drogowych w DKV Euro Service.

Przewoźnicy już od dawna czekają na wprowadzenie urządzenia, które umożliwiałoby rozliczanie opłat drogowych w całej Europie. Czy Pana zdaniem nadszedł wreszcie ten moment?

W 2018 r. zaoferujemy naszym klientom DKV BOX EUROPE – nowoczesne urządzenie pokładowe przystosowane do pracy w systemie EETS. Spełnia ono aktualne wymagania obowiązujące we wszystkich państwach członkowskich UE i będzie je można w przyszłości stosować na terenie całej Europy.

Jak rozpoznać, że oferowane urządzenie do ewidencjonowania opłat drogowych jest zgodne z systemem EETS, i co to oznacza?

Przede wszystkim firma oferująca usługi rozliczania opłat drogowych powinna być certyfikowanym dostawcą rozwiązań EETS lub zaopatrywać się w urządzenia u takiego dostawcy. Urządzenia DKV BOX EUROPE oferowane przez DKV EURO SERVICE pochodzą od Toll4Europe GmbH, certyfikowanego dostawcy rozwiązań EETS. Co do samego urządzenia: każdy z krajów członkowskich UE określił w tzw. Toll Domain Statement, jakie wymagania musi spełniać urządzenie do ewidencjonowania opłat drogowych, aby być zgodne z systemem poboru opłat obowiązującym na jego terenie.

Krótko mówiąc, jeśli urządzenie nie spełnia wymagań obowiązujących w tym kraju, to nie można go tam używać. To, że urządzenie jest zgodne z lokalnym systemem EETS i może być w danym kraju stosowane, potwierdza odpowiedni certyfikat, w którego posiadaniu jest każda poważna firma oferująca usługi rozliczania opłat drogowych. Innym ważnym wymogiem jest spełnienie warunków technicznych.

Co obejmuje niezbędne wyposażenie techniczne urządzenia EETS?

Urządzenie musi być wyposażone w hybrydowe rozwiązania do komunikacji bezprzewodowej, to jest umożliwiać ewidencjonowanie oraz rozliczanie opłat drogowych zarówno w systemach opartych na technologii DSRC (Dedicated Short Range Communications), jak i GNSS (Global Navigation Satellite System). Na potrzeby systemów obowiązujących na przykład w Niemczech czy Austrii, gdzie wysokość opłat drogowych jest uzależniona od liczby osi, konieczne jest udostępnienie przycisku umożliwiającego manualny wybór liczby osi. Natomiast we włoskim systemie poboru opłat drogowych, który w przeciwieństwie do innych krajów oparty jest na technologii do komunikacji bezprzewodowej innej niż DSRC, wymagany jest dodatkowy moduł programowy.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony