Ogumienie

Ogumienie

Artykuł sponsorowany

miesiąc temu  29.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 7 minut

Już od 30 lat współpracują z największymi producentami opon

Magazyn firmy w Krakowie

Strona 1 z 2

W 2024 roku mija 30 lat od spotkania wspólników, które z czasem doprowadziło do powstania Spółki ENiS sprzedającej opony m.in. za pośrednictwem SklepOpon.com. Pierwszy serwis oponiarski założony przez braci Wojciecha oraz Mirosława Nowakowskich powstał jeszcze u schyłku lat 80. W 1994 roku dołączył do nich Jacek Szymański. Rozpoczęła się wówczas działalność Spółki „Opony Serwis”, która na początku lat 90. nawiązała trwające po dziś dzień partnerstwa z największymi producentami ogumienia.

Stworzyli coś więcej, niż tylko serwisy wulkanizacyjne

Na przełomie wieków nawiązano kolejne, nie mniej ważne partnerstwo – Spółka weszła wówczas we współpracę z międzynarodową siecią dealerów ogumienia Point S. Dzięki temu serwisy Nowakowski & Szymański są dzisiaj placówkami spełniającymi światowe standardy obsługi klienta i zapewniają najwyższą jakość usług świadczonych na najnowocześniejszym sprzęcie. Już w zamyśle były one czymś więcej niż zwykłymi warsztatami wulkanizacyjnymi, a dzięki współpracy z Point S udało się łatwiej spełnić tę wizję.

Klienci serwisów Nowakowski & Szymański mają do dyspozycji nowocześnie urządzoną poczekalnię, która bardziej przywodzi na myśl salon samochodowy, niż wulkanizację. W rezultacie z serwisów Point S Nowakowski & Szymański w Krakowie rocznie korzysta ponad 11 tys. pojazdów, a w trakcie sezonu wymiany opon obsługiwanych jest nawet 250 samochodów dziennie. Firma jako jedna z pierwszych w Polsce zaproponowała również swoim klientom hotel dla opon, gdzie obecnie przechowywanych jest około 22 tys. kół.

Tak liczne grono zadowolonych klientów jest najlepszym potwierdzeniem tego, że motto serwisów – „Nam możesz zaufać” – to nie są tylko puste słowa. Osiągnięcie tego poziomu bez wsparcia Point S byłoby trudniejsze – sieć istnieje od 53 lat i jest obecna w 51 krajach rozrzuconych na wszystkich pięciu kontynentach. Point S zrzesza już ponad 6 tys. serwisów, które w sumie obsługują rocznie 18 milionów sztuk opon.

– Nasze serwisy spełniają najwyższe standardy nie tylko ze względu na jakość świadczonych usług. Placówki oferują także obsługę klienta nastawioną na maksymalną wygodę – ponad 90% klientów umawia wizyty on-line za pośrednictwem kalendarza internetowego – wyjaśnia Jacek Szymański, współwłaściciel i członek Zarządu Spółki.

Zakup opon w internecie może być łatwy i przyjemny

W 2006 roku firma założyła sklep internetowy i od tej pory prowadzi sprzedaż również w sieci. Dzięki temu dzisiaj przedsiębiorstwo korzysta ze wszystkich kanałów dystrybucji: online, offline, hurt i eksport. Marka SklepOpon.com jest cały czas dynamicznie rozwijana pod kierownictwem Michała Szymańskiego – Dyrektora Zarządzającego Spółki, który trzyma pieczę nad dystrybucją opon przez internet.

– Nieustannie pracujemy nad rozwojem naszego sklepu internetowego, dlatego grono zadowolonych klientów SklepOpon.com stale rośnie. Stawiamy zarówno na poprawę doświadczeń użytkownika, jak i na pomoc w wyborze odpowiedniego modelu ogumienia. Dzięki temu proces składania zamówienia jest łatwy i przyjemny, a otrzymany towar spełnia oczekiwania nabywców – przekazuje Michał Szymański.

SklepOpon.com jest całkowicie autorskim rozwiązaniem; został od podstaw zaprojektowany przez zatrudnionych w firmie ENiS specjalistów IT. Między innymi właśnie dzięki temu jest on tak lubiany i chętnie wybierany przez użytkowników – każdy element witryny jest efektem uważnej analizy zachowań klientów przebywających na stronie, aby maksymalnie uprościć i ułatwić proces zakupu.

Do klientów nie dociera się wyłącznie przez internet

W ostatnich latach bardziej widoczny jest także udział SklepOpon.com w targach i innych eventach branżowych. W efekcie stoisko firmy można odwiedzić na takich wydarzeniach jak Tuning Show Expo w Krakowie – wystawa najciekawszych projektów tuningowych z Polski i Europy, czy Targi Auto Moto Show w Toruniu – event łączący wystawę pojazdów oraz rodzinny piknik motoryzacyjny, który jest największym tego rodzaju wydarzeniem w północnej części Polski.

Tuning Show Expo w Krakowie

Ponadto SklepOpon.com angażuje się w wydarzenia motorsportowe. Jednym z nich jest Hot Hatch Cup, czyli największa w Europie Środkowej seria wyścigów przeznaczonych dla samochodów typu hot hatch. Dzięki tym działaniom zwiększa się znajomość marki SklepOpon.com wśród pasjonatów motoryzacji – osób, które są bardziej świadome tego, jak wielką rolę podczas jazdy odgrywają opony.

Hot Hatch Cup

Efektem starań jest miejsce wśród najlepszych

Przez lata obecności na rynku Spółka ENiS zdołała przedrzeć się do ścisłej czołówki dystrybutorów ogumienia w Europie – według Zarządu firma jest piątym dystrybutorem opon w kanale e-commerce na Starym Kontynencie. Przypieczętowaniem tego sukcesu było przekroczenie miliona opon sprzedanych łącznie w ciągu roku poprzez wszystkie kanały dystrybucji – udało się to osiągnąć w 2021 roku. W myśl zasady „to, co dla innych jest sufitem, dla nas pozostaje podłogą”, Zarząd nie zamierzał jednak spocząć na laurach. Dlatego początek trzeciej dekady XXI wieku przyniósł nie tylko rekordy sprzedaży, ale także rozwój kluczowych obszarów w przedsiębiorstwie.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony