Ogumienie

Ogumienie

Artykuł sponsorowany

miesiąc temu  29.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 7 minut

Już od 30 lat współpracują z największymi producentami opon

Magazyn firmy w Krakowie

Strona 2 z 2

– Nieustanny rozwój biznesu jest podstawą we wzmacnianiu pozycji firmy na rynku. Nasze działanie w tej kwestii jest wielotorowe i kompleksowe. Poprzez usprawnianie sklepu internetowego i pozostałych kanałów dystrybucji możemy oczywiście pozyskiwać kolejnych klientów, ale bez odpowiedniego zaplecza nie będziemy w stanie zapewnić im satysfakcji z zakupu. Dlatego inwestujemy także w sferę logistyczną i magazynową, aby złożone zamówienia mogły być realizowane maksymalnie sprawnie. Myślimy o naszej Spółce nie tylko w czasie bieżącym, ale w perspektywie najbliższych 5-7 lat. Zmiany zachodzące na rynku motoryzacyjnym – zarówno serwisowym, jak i e-commerce, a także przewidywanie nadchodzących zmian, to największe wyzwanie, przed którym stoimy – mówi Wojciech Nowakowski, Prezes Spółki ENiS.

W 2022 roku firma otworzyła nowy magazyn w Krakowie, który poprzez zautomatyzowany system dystrybucji pozwala skutecznie dostarczać opony do każdego zakątka Europy. Na początku 2023 roku uruchomiono drugi magazyn w Gdańsku, który dzięki lokalizacji blisko portu jeszcze bardziej usprawnił logistykę i dystrybucję opon. W efekcie w obecnej chwili ENiS dysponuje powierzchnią magazynową wynoszącą 21 tys. m². W magazynach przechowywanych jest około pół miliona opon, a dziennie obsługują one ponad 22 tys. sztuk opon. Dzięki rozwinięciu zaplecza logistycznego i magazynowego sprzedaż półtora miliona sztuk opon w ciągu roku stała się normą dla Spółki ENiS.

– Budowa nowych magazynów pozwala na przechowywanie i dystrybucję coraz większej liczby opon. Jednak sprawne funkcjonowanie tak dużych obiektów magazynowych jest możliwe dopiero dzięki nowoczesnej technologii. Dlatego w każdym z naszych magazynów implementujemy nowoczesny system WMS, który pozwala na automatyzację całego procesu obsługi klienta – od otrzymania zamówienia, przez jego kompletowanie i pakowanie, aż po wysyłkę. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyeliminować pomyłki, które mogą pojawiać się w trakcie realizacji dużej liczby zamówień w bardzo krótkim czasie – dodaje Mirosław Nowakowski, współwłaściciel i członek Zarządu Spółki.

Sukces buduje się na współpracy z ludźmi

Działalność firmy ENiS wiąże się z ciągłym zacieśnieniem współpracy z czołowymi producentami opon z całego świata. Należy tu wymienić wszystkie najbardziej rozpoznawalne koncerny: Apollo Tyres, Bridgestone, Continental, Falken Tyres, Goodyear, Hankook, Kumho Tire, Michelin, Nexen Tire, Nokian Tyres, Pirelli i Yokohama. W 2023 roku udało się także nawiązać bliskie relacje handlowe z notowanym na giełdzie w Hongkongu koncernem Prinx, który odpowiada za produkcję opon marki Austone. W efekcie Spółka ENiS została dystrybutorem marki Austone na polskim rynku, a opony przeznaczone do sprzedaży w Polsce są produkowane specjalnie dla niej.

Szeroki wybór opon, w połączeniu ze skutecznym systemem magazynowania i dystrybucji, przekłada się na zadowolenie klientów. Najlepiej potwierdza to miejsce na podium w rankingu sklepów internetowych portalu Opineo – edycja z 2023 roku. SklepOpon.com został w nim wyróżniony w kategorii „Najlepsza obsługa klienta”.

W rezultacie wielu lat wytężonej pracy, nawiązywania i zacieśniania relacji z kolejnymi partnerami, a także nieustannego zwiększania satysfakcji klientów, firma ENiS osiąga roczny przychód na poziomie blisko pół miliarda złotych. Zarząd Spółki nieustannie podkreśla jednak, jak ważną częścią tego wyniku są wszyscy pracownicy zatrudnieni w firmie. Obecnie kadra ENiS liczy ponad 200 osób – w zdecydowanej większości są to młodzi ludzie zaangażowani w rozwój przedsiębiorstwa.

Na cały zespół składają się nie tylko eksperci od opon. Są to także wspomniani już wcześniej specjaliści IT, ale również m.in. marketingowcy, specjaliści od obsługi klientów, handlowcy, analitycy, eksperci zapewniający widoczność w internecie, czy osoby odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie serwisów i magazynów. Dzięki tym wszystkim ludziom spółka ENiS może coraz lepiej spełniać oczekiwania klientów oraz nawiązywać kolejne cenne partnerstwa zapewniające obopólne korzyści.

Pracownicy ENiS

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony