Ogumienie

Ogumienie

22 dni temu  15.09.2022, ~ Administrator   

Kierowców trzeba uświadamiać. Nie wiedzą o oponach dla elektryków

Fot. archiwum

Nowe badanie przeprowadzone przez Apollo Tyres wykazało, że 71% kierowców w Europie nie zdaje sobie sprawy z możliwości zakupu opon opracowanych specjalnie do pojazdów elektrycznych (EV). Firma przeprowadziła ankietę wśród 6000 kierowców, aby ustalić poziom wiedzy na temat opon EV i problemów związanych z ich użytkowaniem.

Świadomość tych produktów jest niższa wśród kierowców niejeżdżących pojazdami elektrycznymi. Aż 74% właścicieli samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi stwierdziło, że nie są świadomi istnienia opon przeznaczonych do pojazdów elektrycznych, w porównaniu do 49% właścicieli samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Zalety opon EV

Pojazdy elektryczne zazwyczaj ważą więcej, generują wyższy moment obrotowy podczas postoju i zapewniają większe przyspieszenie, a wszystko to powoduje większe obciążenie opony. Pojazdy elektryczne wytwarzają niewielki hałas ze swojego bezemisyjnego układu napędowego, dzięki czemu inne źródła hałasu – w tym opony – stają się bardziej zauważalne dla pasażerów pojazdu. Właściciele pojazdów elektrycznych doceniają również wszystko, co pozwoli zmaksymalizować zasięg jazdy między ładowaniami, dlatego opór toczenia staje się jeszcze ważniejszym czynnikiem.

Chociaż istniejąca gama opon Vredestein do samochodów osobowych firmy Apollo Tyres nadaje się do użytku w pojazdach elektrycznych, pod koniec 2022 r. firma wprowadzi na rynek zupełnie nową, całoroczną oponę Vredestein do samochodów elektrycznych uwzględniającą specyficzne cechy aut typu plug-in. Apollo Tyres obecnie ściśle współpracuje z wiodącymi producentami samochodów w ramach nowego, dużego programu badawczo-rozwojowego. Przed wprowadzeniem na rynek nowa opona Vredestein EV jest oceniana za pomocą symulacji komputerowej oraz w dedykowanych ośrodkach testowych w wysokich i niskich temperaturach na całym świecie.

*W badaniu wzięli udział kierowcy z Francji, Niemczech, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ ares 1 14 dni temu "do samochodów osobowych firmy Apollo Tyres" Jakich?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony