Ogumienie

Ogumienie

ponad rok temu  10.06.2010, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Goodyear Dunlop przyjmuje z zadowoleniem rozporządzenie (Rozporządzenie WE nr 1222/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie etykietowania opon) w sprawie etykietowania opon, ponieważ informuje ono o kluczowym kryterium z zakresu bezpieczeństwa, jaką jest przyczepność na mokrej nawierzchni, a także o efektywności paliwowej i poziomie hałasu wytwarzanego przez opony.

- Nowa etykieta będzie zawierać dodatkowe informacje, które mogą pomóc każdemu nabywcy opon - od zwykłego kierowcy do menadżera floty, aby mógł on podjąć przemyślaną decyzję o zakupie – mówi Jean-Pierre Jeusette, dyrektor Goodyear Dunlop ds. Technologii Opon osobowych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. - Ważne jest również, aby kupujący opony wiedzieli, że poza informacjami podanymi na etykiecie jest jeszcze kilka innych, kluczowych parametrów, które warto wziąć pod uwagę. Generalnie użytkownicy powinni szukać opon, które zarówno spełniają ich oczekiwania, jak i pasują do ich stylu jazdy, a także powinni koncentrować się na aspektach mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, tj. m.in. na przyczepności na mokrej nawierzchni.

Pomoc użytkownikom w podejmowaniu przemyślanych decyzji
Celem nowej etykiety jest lepsze informowanie użytkowników o osiągach opon w zakresie bezpieczeństwa, poprzez prezentowanie danych o przyczepności na mokrej nawierzchni, a o efektywności paliwowej i poziomie hałasu wytwarzanego przez opony. Nowe rozporządzenie w sprawie etykietowania opon wejdzie w życie w całej Unii Europejskiej od 1 listopada 2012 r. Począwszy od tej daty wszystkie techniczne materiały promocyjne dotyczące opon do pojazdów osobowych, półciężarowych i ciężarowych będą musiały prezentować niezbędne informacje odnoszące się do osiągów opony jeśli chodzi o efektywność paliwową, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz poziom hałasu. Dealerzy i sprzedawcy detaliczni opon będą zobowiązani do zapewnienia dla każdej opony w punkcie sprzedaży w widocznym miejscu naklejki zawierającej takie informacje. Jeżeli nie będą one wyeksponowane w widoczny sposób ani na naklejce na bieżniku, ani w pobliżu opony, sprzedawca jest zobowiązany przedstawić te informacje użytkownikowi przed sprzedażą.
Goodyear Dunlop dostarczy swoim dealerom opon naklejki na opony lub etykiety i ulotki zawierające informacje techniczne. Do października 2012 r. Goodyear Dunlop będzie również regularnie przekazywał informacje dotyczące nowego rozporządzenia unijnego mediom, sprzedawcom opon i konsumentom.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Nowe Europejskie Zasady Etykietowania Opon
Nowe Europejskie Zasady Etykietowania Opon

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony