ReklamaBilbord - Osram 04.11-30.11 Kamila

Ogumienie

Ogumienie

ponad rok temu  22.07.2010, ~ Administrator   

Zgodnie z charakterem marki Firestone, celem opon Winterhawk 2(V) EVO jest zapewnienie kierowcom samochodów rodzinnych pewnego prowadzenia i niezawodnej kontroli nad samochodem w warunkach zimowych, a jednocześnie komfortowej i ekonomicznej jazdy.
Firestone opracował różne wzory bieżnika zapewniające konsekwentnie wysokie osiągi w całej gamie wymiarowej opon. Opony Winterhawk 2 EVO z kierunkowym bieżnikiem, przeznaczone dla małych i średnich samochodów, dostępne w wersjach z indeksami prędkości T i H, mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa we wszystkich warunkach drogowych - na mokrej drodze oraz na śniegu. Dla kierowców samochodów o bardziej sportowych osiągach oferowane są opony o indeksie prędkości V, z asymetrycznym wzorem bieżnika Winterhawk 2V EVO, których budowę dopracowano pod kątem zapewnienia bezpiecznego prowadzenia się na śniegu, jak również na mokrej i na suchej nawierzchni.
Rozwiązania technologiczne zapewniające takie osiągi obejmują: zaawansowany wzór bieżnika oraz bogaty w krzemionkę materiał bieżnika opon zimowych EVO, zapewniający doskonałą równowagę pomiędzy zachowaniem opony na śniegu, jej zużywaniem się i zachowaniem na mokrych nawierzchniach. Podczas jazdy po drogach pokrytych śniegiem, duże zagęszczenie lameli zapewnia optymalną przyczepność oraz skraca drogę hamowania, natomiast wąskie, połączone ze sobą bloki centralne bieżnika tworzą mocną krawędź wzdłuż opony - element zapewniający pewne prowadzenie się i dobrą przyczepność opony na zakrętach.
Prowadzenie się opony na suchych nawierzchniach i właściwości jezdne na zakrętach dodatkowo poprawiają ostre lamele 3D w rejonie barku opony, które zwiększają sztywność bloków przez zwiększenie długości aktywnych krawędzi, natomiast sztywne bloki centralne zapewniają również mniejsze zużywanie się bieżnika opon.
Niezależna ocena przeprowadzona przez niemiecki instytut TÜV SÜD, w której opony te porównano z oponami trzech największych konkurentów (test opon 195/65 R15 91T na samochodzie VW Golf VI, 2.0 TDI) dowiodła, że opona Winterhawk 2 EVO ma najlepsze osiągi w tej klasie w zakresie hamowania na śniegu, hamowania na mokrych nawierzchniach oraz prowadzenia się na nawierzchniach suchych.
Opony Winterhawk 2 EVO dostępne są od czerwca 2010 roku w 41 rozmiarach na obręcze od 13 do 17 cali. Opony Winterhawk 2V EVO z asymetrycznym wzorem bieżnika dostępne są w 4 rozmiarach na obręcze 17 i 18 –calowe, od czerwca 2010 roku, natomiast na rok 2011 planowane jest wprowadzenie dodatkowych rozmiarów na koła 16 i 17 cali.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony