ReklamaB1 - breck 04.06-30.06 Kamila

Ogumienie

Ogumienie

Warto wiedzieć

Wydarzenia

9 miesięcy temu  30.08.2018, ~ Administrator   

Pirelli dołącza do Funduszu Powierniczego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ
Strona 1 z 2

Pirelli jako pierwszy producent z branży oponiarskiej dołącza do Funduszu Powierniczego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. W latach 2018-2019 firma wniesie na rzecz funduszu 600,000 USD, które sfinansują działania o istotnym wpływie na globalne bezpieczeństwo drogowe. Jednocześnie Filippo Bettini pełniący w Pirelli funkcję szefa działu Zrównoważonego Rozwoju i Zarządzania Ryzykiem został nominowany do dołączenia do Rady Nadzorczej Funduszu.

Pirelli dołącza do projektu jako lider rynku oponiarskiego, a najważniejszym z tej perspektywy zagadnieniem jest poprawa poziomu bezpieczeństwa drogowego, którą można osiągnąć przede wszystkim dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Wsparcie zrównoważonego rozwoju, który jest Celem Rozwoju ONZ jest również zbieżne ze strategią firmy Pirelli – chodzi o zmniejszenie o połowę liczby wypadków śmiertelnych na drogach na całym świecie przed 2020 r.

Deklarację firmy Pirelli na temat dołączenia do Funduszu Powierniczego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ przyjąłem z radością, to ważna wiadomość dla nas wszystkich. W tym momencie chciałem zaapelować do pozostałych członków Funduszu o dotacje, które mogą umożliwić zgromadzenie wystarczających środków wymaganych do przeciwdziałania krytycznej sytuacji na drogach, z jaką obecnie mamy do czynienia”, podkreślił specjalny wysłannik Sekretarza Generalnego ONZ ds. Bezpieczeństwa Drogowego, Jean Todt.
„Fundusz wspierający Bezpieczeństwo Drogowe promowany przez ONZ to bardzo istotna inicjatywa, którą wspieramy z radością. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o takiej możliwości, szybko podjęliśmy decyzję o dołączeniu do Funduszu. Dla Pirelli bezpieczeństwo na drogach to sprawa fundamentalna. Od wielu lat aktywnie współpracujemy z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) oraz innymi międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się tą tematyką w wielu krajach. Inwestujemy istotną część naszego budżetu na innowacje technologiczne, takie jak m.in. inteligentne opony, które pozwalają na monitorowanie ich stanu oraz gwarantują optymalne osiągi oraz bezpieczeństwo podczas jazdy” – zauważył Marco Tronchetti Provera, wiceprzewodniczący ds. wykonawczych oraz prezes firmy Pirelli.
„Nasz produkt to jedyna część pojazdu, która ma styczność z drogą, przez co de facto jest filarem działania wszystkich systemów bezpieczeństwa. Od lat nieustannie działamy na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa użytkowania ogumienia. Obecnie jesteśmy na etapie wprowadzania inteligentnych opon, które jeszcze dokładniej monitorują parametry jazdy oraz wzbogacenia ekosystemu pojazdów o stałą komunikację z oponami, co w znaczący sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa drogowego” - podkreślił Filippo Bettini.
Tagi: Pirelli,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony