Ogumienie

Ogumienie

Artykuł sponsorowany

2 miesiące temu  06.12.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Przygotuj opony na spotkanie z zimą

W obecnym sezonie zima zaskoczyła nas jeszcze szybciej niż kiedykolwiek i najpewniej wszyscy kierowcy mają już za sobą wymianę opon. Aby jednak zimowe podróże przebiegały bezpiecznie i z odpowiednią przyczepnością, sama wymiana nie wystarczy. Regularna kontrola ciśnienia i wsparcie odpowiednimi produktami na wypadek nieprzewidzianych usterek, to „must have” zimowych obowiązków przy samochodzie.

Opony są jedynym punktem kontaktu pojazdu z powierzchnią drogi. Dlatego utrzymanie w nich właściwego ciśnienia to podstawa bezpieczeństwa i odpowiedniej przyczepności na drodze. Niskie temperatury, obecność śniegu i lodu sprawiają, że opony są bardziej narażone na różne usterki, a nieszczelności są jednymi z najczęstszych problemów. Warto zauważyć, że utrata ciśnienia w oponach jest nie tylko uciążliwa, lecz także może prowadzić do większego zużycia paliwa i utraty przyczepności na śliskich nawierzchniach.

W przypadku takich usterek, przenośny kompresor do opon staje się niezastąpionym narzędziem dla każdego kierowcy. Te niewielkie, przenośne urządzenia umożliwiają szybkie i skuteczne napompowanie opony. Dzięki nim kierowcy nie muszą już polegać na stacjach benzynowych czy warsztatach samochodowych, co może być szczególnie istotne w trudnych warunkach zimowych, gdy dostęp do pomocy może być ograniczony.

Opracowując nową serię kompresorów, inżynierowie firmy OSRAM brali pod uwagę kilka pożądanych cech. Po pierwsze – poręczność i gabaryty, po drugie: łatwość w obsłudze i tempo pompowania kół. I po trzecie – porządek i wygoda. Tak udało się zaprojektować rodzinę TYREinflate składającą się z kilku niezawodnych urządzeń, które różnią się możliwościami, wyposażeniem i są dopasowane do różnej zasobności portfela.

OSRAM TYREinflate 2000 to niewielki, przenośny kompresor do opon, który pozwala napompować opony w samochodzie, motocyklu czy rowerze. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi można go używać wszędzie, a kompaktowe rozmiary sprawiają, że można go bez problemu umieścić np. w samochodowym schowku czy plecaku, a także zamocować do ramy roweru. Urządzenie ma wbudowaną pamięć, w której można zapisać do czterech różnych wartości ciśnienia. Po napompowaniu opony do zadanego poziomu kompresor automatycznie się wyłączy. W komplecie jest przewód USB, który służy do ładowania kompresora. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi urządzenie TYREinflate 2000 może służyć także jako powerbank dla telefonu komórkowego. Kolejne z plusów urządzenia to latarka i uchwyt mocujący do roweru.

Urządzenie TYREinflate 4000 napompuje 13-calową oponę w niecałe cztery minuty, a 15-calową w sześć minut. Wbudowany akumulator pozwala na użycie go w każdym miejscu, a podświetlany wyświetlacz ułatwi pracę po zmroku. Oprócz wygodnej funkcji bezprzewodowego użytkowania, kompresor wyposażono w kabel do ładowania typu USB-C, a także przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki.

Bezprzewodowe użytkowanie zapewni model OTIR6000, który ma wbudowany akumulator litowo-jonowy i całkowicie napompuje oponę już w ciągu 2 minut. Ma on duży, cyfrowy wyświetlacz z możliwością łatwego ustawienia wymaganej wartości powietrza w oponie, a także funkcję, która samoczynnie kończy proces pompowania po osiągnięciu zadanej wartości.

OSRAM TYREinflate OTI200 to podstawowy model w ofercie, z analogowym wskaźnikiem. Potrafi napompować 13-calową oponę do ciśnienia 2,4 bar w ciągu 4,5 minuty. Wersja OTI450 ma wyświetlacz LCD, funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu zadanego ciśnienia i zapamiętuje ustawioną wcześniej wartość. Kompresor ten poradzi sobie z 13-calową oponą już w 3,5 minuty. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest lampka LED, która może pomóc znaleźć zawór po zmroku.

W swojej ofercie producent nie zapomniał o użytkownikach większych pojazdów – kamperów, aut terenowych, SUV-ów itp. Kompresor TYREinflate 830 z 4-metrowym przewodem zasilającym to rozwiązanie właśnie do takich aut. Urządzenie w ciągu 5 minut napompuje koło 22'' od 0 do 2,6 bara. Cyfrowy wyświetlacz LED z podświetleniem ułatwi pracę w miejscach słabo doświetlonych lub po zmroku.

Dzięki zestawowi dołączanych adapterów, kompresorami OSRAM można napompować opony motocyklowe, rowerowe, te od przyczep, a nawet dziecięcych wózków. Dużą zaletą jest także możliwość napełnienia powietrzem wszelkiego sprzętu sportowego – pontonów, piłek itp.

Obok kompresorów firma OSRAM oferuje profesjonalny uszczelniacz w formie żelu – TYREseal 450. Ten wygodny w użyciu (bez konieczności używania narzędzi i podnośników) produkt pozwala na szybką naprawę opony i dalszą jazdę nawet do 200 km. Żel uszczelni przebicia o średnicy do 6 mm i jest bezpieczny dla czujników TPMS. Można go kupić jako pojedynczy produkt lub w zestawie z analogowym kompresorem (TYREseal KIT).

Artykuł sponsorowany OSRAM

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony