Ogumienie

Ogumienie

3 miesiące temu  12.03.2024, ~ Administrator - ,   Czas czytania 1 minuta

Serwisowanie współczesnych kół – pomiar 3D głębokości bieżnika, prawidłowe wyważenie kół oraz diagnostyka bicia promieniowego

Fot. Piotr Łukaszewicz

Do serwisów ogumienia trafiają coraz większe koła. 19 czy 20 calowe opony nie są już rzadkością, co jest oczywistą konsekwencją rosnącej popularności samochodów klasy premium oraz typu SUV.

Duża średnica, duża waga koła, niski profil - czasami praca w serwisie ogumienia jest sporym wyzwaniem. Przy wyważaniu ważne są zresztą nie tylko kwestie poprawnego technicznie wykonania usługi, ale też efekt wizualny - tak, aby przyklejane ciężarki były praktycznie niewidoczne. Dużym usprawnieniem pracy serwisowej będzie odpowiednie wyposażenie warsztatu.

Zapraszamy na film, w którym z tym tematem zmierzył się Rafał Sobótka, ekspert firmy Snap-on Equipment. Zaprezentował nam też kilka urządzeń marki Hofman - wyważarki Geodyna 7850P, Geodyna 8200P oraz montażownicę Monty 3300-Racing. W naszym filmie wykonujemy też w szybki sposób pomiar bieżnika oraz mierzymy się z kwestią diagnostyki bicia promieniowego koła i jego eliminacją.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ Han 1 4 miesiące temu Jest to temat wciąż wałkowany, kiedyś wydawało się iż wymiana opon to nic trudnego, dzisiaj zabieg do którego warto zaangażować profesjonalny serwis, ja korzystam z https://stiservice.pl/... i mogę go z czystym sumieniem jako sprawdzone miejsce polecić.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony