Ogumienie

Ogumienie

ponad rok temu  02.08.2021, ~ Administrator   

Twój warsztat ma problem z odbiorem zużytych opon? Sprawdź internetową giełdę Tyron Ecosystem

Grzegorz Karnicki oraz Krzysztof Hawryszuk - pomysłodawcy i twórcy internetowej giełdy zużytych opon.

- Zajmujemy się zużytymi oponami od wielu lat i przez ten czas bardzo dobrze poznaliśmy potrzeby firm uczestniczących w ich obrocie - mówi w rozmowie z portalem warsztat.pl Grzegorz Karnicki, współtwórca pierwszej w Polsce giełdy zużytych opon. To platforma, gdzie współpracę będą mogli nawiązać wszyscy gracze tego rynku - warsztaty, floty, stacje demontażu, ale też firmy odbierające zużyte opony czy cementownie. Giełda działa pod adresem tyron-ecosystem.com.

Jak dziś wygląda sytuacja na rynku zużytych opon w Polsce?

Sytuacja zmienia się dość dynamicznie. Podaż zużytych opon rośnie szybciej niż możliwości przerobowe instalacji do ich utylizacji. Ta dysproporcja zapewne jeszcze się powiększy w drugiej połowie roku. Dla warsztatów oznacza to niestety wzrost kosztów pozbywania się opon odpadowych. 

Firma Tyron Ecosystem uruchamia internetową giełdę zużytych opon. Czym jest giełda? W jaki sposób może pomóc warsztatom?

Zajmujemy się zużytymi oponami od wielu lat i przez ten czas bardzo dobrze poznaliśmy potrzeby firm uczestniczących w ich obrocie. Wiemy jak bardzo zmienny jest ten rynek, jak sezonowość i okresy nadpodaży lub niedoboru opon wpływają na ceny odbioru i dostaw. Zauważyliśmy wiele nierozwiązanych problemów i barier. Ograniczenie dostępu do istniejących systemów zbiórki, a niekiedy nawet całkowite wykluczenie z nich całych grup przedsiębiorców. Brak dostępu do informacji o aktualnych cenach i możliwościach pozbywania się opon odpadowych. Problemy z oponami trudnymi – tzw. wystrzałami, rolniczymi, przemysłowymi, ponadgabarytowymi i pełnymi. Wysokie mimima logistyczne lub nastawienie operatorów logistycznych wyłącznie na odbiory całopojazdowe. To tylko niektóre z nich. Giełda łącząc na jednej platformie firmy pracujące w ekosystemie zużytych opon ułatwia przemieszczanie odpadów, daje dostęp do informacji, a co najważniejsze przynosi użytkownikom oszczędność czasu i pieniędzy.  

Do kogo jest skierowana ofera giełdy Tyron Ecosystem? Jakie korzyści oferuje użytkownikom?

Do warsztatów, wulkanizacji, firm komunalnych, stacji demontażu pojazdów i innych podmiotów pozbywających się opon do utylizacji, dla firm transportowych i logistycznych zajmujących się odbiorem i przewozem tego rodzaju odpadów, ale także dla recyklerów, instalacji pirolizy, cementowni, producentów paliw alternatywnych. Użytkownicy chcący pozbyć się zużytych opon mogą wystawić swoje zgłoszenie odbioru i z otrzymanych ofert wybrać najlepszą dla siebie. Mogą także przeglądać zgłoszenia innych użytkowników z całej Polski. Takie same funkcjonalności mają do dyspozycji również firmy poszukujące surowca w postaci zużytych opon. Rozróżniamy aż 8 rodzajów opon, nie obowiązują minima logistyczne, nie ma żadnych limitów liczby ogłoszeń, zgłaszanego tonażu. Do tego przez pierwsze 30 dni z giełdy można korzystać bez ograniczeń, całkowicie za darmo i wypróbować wszystkie jej funkcjonalności. Po tym okresie proponujemy pakiety dostępowe, kwartalne lub roczne, których ceny zaczynają się już od 1 zł dziennie.

Przewidują Panowie rozwój platformy? Będą pojawiać się nowe funkcjonalności?

W pierwszej kolejności uruchomiliśmy wersję na komputery, ale już trwają prace nad aplikacją na urządzenia mobilne – to kwestia najbliższych 2 miesięcy. Mamy także w planie rozszerzenie giełdy o moduł dla producentów, importerów i hurtowni opon, umożliwiający bezpośrednie wspieranie współpracujących z nimi warsztatów poprzez zaprojektowany przez nas mechanizm rabatowy. Przede wszystkim jednak chcemy rozwijać się uwzględniając sugestie płynące od użytkowników. 

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiał Piotr Łukaszewicz.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony