Ogumienie

Fachowe porady

ponad rok temu  14.01.2021, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

TYREinflate – nowe produkty marki OSRAM do konserwacji opon

Czy wiesz jakie ciśnienie powinno mieć powietrze w oponach w Twoim samochodzie? Czy sprawdzasz poziom napompowania swoich kół choć raz w miesiącu? Co wspólnego z oponami ma firma OSRAM? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedź brzmi „nie” – ten artykuł jest dla Ciebie.

Opony są jedynym punktem kontaktu pojazdu z powierzchnią drogi. Dlatego utrzymanie w nich właściwego ciśnienia to podstawa bezpieczeństwa i odpowiedniej przyczepności na drodze, ale to nie wszystko. Odpowiednio napompowane koła to także dłuższa ich trwałość i mniejsze zużycie paliwa.

To jak bardzo na bezpieczeństwo wpływa stan kół zbadał ADAC. W swoich testach niemiecki automobilklub potwierdził, że zbyt niskie ciśnienie w oponach, choćby o 0,3 bara, może stanowić zagrożenie. To dlatego, że w ciągu 20 minut dochodzi do wzrostu temperatury o 120°C, a to grozi zniszczeniem opony. Jeżeli natomiast ciśnienie w przednich oponach spadnie o 1 bar, droga hamowania na mokrej powierzchni będzie o 10% dłuższa. Przy dużej prędkości może to stanowić ogromną różnicę. W rezultacie kierowca może łatwo stracić kontrolę nad pojazdem, pojawia się ryzyko zboczenia z drogi lub wpadnięcia w poślizg. Zagrożenie wypadkiem jeszcze bardziej wzrośnie, gdy samochód będzie bardzo obciążony, na przykład podczas podróży na wakacje.

Ciśnienie w oponach powinniśmy kontrolować nawet raz w miesiącu i za każdym razem przed dłuższą podróżą. Ręka w górę ten, kto regularnie dba o swoje ogumienie. Obecnie na większości stacji benzynowych są kompresory, co znacznie ułatwia sprawdzenie stanu napompowania opon, jednak jeszcze łatwiej byłoby mieć zawsze przy sobie narzędzia do kontroli ciśnienia. Z taką propozycją wychodzi do kierowców firma OSRAM, która właśnie wprowadziła produkty do konserwacji ogumienia, pozwalające na wyrównanie ciśnienia w każdych warunkach – rodzinę kompresorów TYREinflate. To poręczne, lekkie i kompaktowe urządzenia, wygodne do przechowywania i transportu.

W zależności od potrzeb, klienci mają do wyboru trzy różne produkty. Najprostszy z nich model TYREinflate 200 posiada manometr analogowy i pozwala na napompowanie opony w niecałe 5 minut (dla opony 13” do 2,4 bar). Trzymetrowy zwijany przewód zasilający ułatwia przechowywanie, a płaska obudowa zapewnia maksymalną stabilność podczas pompowania.

Wersja TYREinflate 450 to urządzenie z cyfrowym wyświetlaczem zwiększającym dokładność i ułatwiającym odczyt wyniku. Po osiągnięciu odpowiedniego ciśnienia, dzięki wbudowanej funkcji auto-stop, kompresor sam przestaje pompować, a ustawioną wartość zapamiętuje do kolejnego użycia. Czas pompowania opony wynosi do 3,5 minuty. W warunkach gorszego oświetlenia pomocna okaże się możliwość użycia światła LED, a gwintowane złącze ułatwi dotarcie do niewygodnie umieszczonych zaworów opon.

TYREinflate 1000 to najszybszy z proponowanych kompresorów. Jest w stanie napompować oponę w ciągu 2 min, a duży cyfrowy wyświetlacz ze wskaźnikiem napompowania pozwala śledzić postęp pracy. Jasne, kierunkowe światło LED zapewnia maksymalne oświetlenie tam, gdzie jest to potrzebne. Wygodne pokrętło szybkiego ustawiania wartości ciśnienia i automatyczne zatrzymanie po osiągnięciu wymaganej wartości sprawiają, że pompowanie jest intuicyjne i bezproblemowe. Do zestawu dołączono pokrowiec, rękawiczki lateksowe i zapasowe kapturki.

Dzięki trzyczęściowemu zestawowi adapterów, kompresorami OSRAM można napompować także opony motocyklowe, rowerowe, te od przyczep a nawet wózków (o ile są wyposażone w koła pneumatyczne). Zawsze gotowe do pracy przydadzą się także do napełnienia powietrzem sprzętu sportowego, pontonów, piłek, materacy czy wodnych zabawek.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony