ReklamaBilbord - Osram 04.11-30.11 Kamila

Ogumienie

Ogumienie

ponad rok temu  09.07.2010, ~ Administrator   

Rich Kramer, prezes zarządu The Goodyear Tire & Rubber Company z siedzibą w Akron w Stanach Zjednoczonych, odwiedził wczoraj Firmę Oponiarską Dębica S.A. Była to pierwsza wizyta w naszym kraju nowego szefa Goodyeara, który objął swoje stanowisko w kwietniu br.
Pobyt Richa Kramera w fabryce był częścią jego wizyty w Europie, której celem jest spotkanie z kierownictwem koncernu oraz konsultacje dotyczące jego strategii w tym regionie. W programie wizyty znalazła się też Firma Oponiarska Dębica S.A. – jedna z największych fabryk opon w Europie i na świecie, w której Goodyear jest większościowym akcjonariuszem.

[img_full]7310|8027[/img_full]


Inwestycje Goodyeara przyczyniły się do znaczącego sukcesu, jaki odniosła fabryka w Dębicy. W ciągu niemal 15 lat obecności Goodyeara, jako głównego udziałowca Dębicy, firma podwoiła produkcję i zmieniła się z producenta opon budżetowych przeznaczonych na rynek krajowy, w znaczącego producenta wysokiej jakości ogumienia, sprzedawanego w wielu krajach Europy i świata, który doskonale przystosował się do potrzeb i wymagań globalnego rynku. Opony produkowane w Dębicy są sprzedawane w 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.
- Jestem pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyłem w fabryce w Dębicy – powiedział Rich Kramer. - To znakomicie zarządzane przedsiębiorstwo o ogromnych możliwościach i potencjale. Zarówno technologicznie, jak i organizacyjnie jest to jedna z najlepszych fabryk opon na świecie, a dla koncernu Goodyear ważny biznesowo partner. Jest to zasługa bliskiej współpracy z Grupą Goodyear, kadry zarządzającej, ale przede wszystkim zaangażowania wszystkich pracowników firmy i znakomitej pracy, jaką wykonują, o czym miałem okazję przekonać się osobiście.
- Cieszymy się, że mamy okazję pokazać naszemu głównemu inwestorowi i największemu partnerowi handlowemu jak wygląda T.C. Dębica S.A. i jakie zmiany zostały w niej wprowadzone na przestrzeni ostatnich lat - powiedział Jacek Pryczek, prezes T.C. Dębica S.A. - To właśnie w dużej mierze dzięki Goodyearowi możemy pochwalić się innowacjami, które w czasach ogromnych zmian i rosnącej konkurencji na rynku powodują, że – dzięki zarówno innowacyjności technologicznej, jak i otwartym na zmiany pracownikom – jesteśmy liderem branży oponiarskiej w Polsce.
Goodyear w ciągu 15 lat współpracy zawsze podkreślał swoje zaangażowanie w długofalową wartość i stabilność Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Fabryka kontynuuje inwestycje w modernizację i rozbudowę. W Spółce prowadzone jest wiele prac inwestycyjnych w obszarze ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa pracy, ze szczególnym wskazaniem na ergonomię i ograniczenie uciążliwości procesu produkcji.
Firma Oponiarska Dębica S.A. jest nie tylko największym pracodawcą w powiecie, ale wspólnie z Goodyearem angażuje się w inicjatywy kulturalne i społeczne ważne dla mieszkańców Dębicy i Podkarpacia. W ciągu ostatnich pięciu lat przeznaczono na nie ponad 3,5 mln zł.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta szefa Goodyeara w Dębicy
Wizyta szefa Goodyeara w Dębicy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony