Ogumienie

Ogumienie

10 miesięcy temu  21.11.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

Zużyte opony postrzegane jako odpad. Niesłusznie. Zapraszamy na WEBINAR

We wtorek, 29 listopada, odbędzie się webinar w ramach projektu Cyrkularna Gospodarka Odpadami w Praktyce. Temat przewodni - piroliza opon.  

Recykling opon jest ważny w naszym regionie. W samej Unii Europejskiej produkuje się rocznie około 300 milionów sztuk, co stanowi około 25% produkcji światowej. Każda z nich ma swój czas życia – zwykle jest to kilka lat. Oznacza to, że rocznie do utylizacji oddaje się ponad 4,5 miliona ton odpadu, którym są zużyte opony samochodowe. A te wykorzystać można ponownie w podczas procesu pirolizy.  

Właśnie ten temat zostanie poruszony już 29 listopada podczas webinaru organizowanego przez Cyrkl. A oprócz tego gość specjalny – Krzysztof Wróblewski odpowie na pytania:  

 • Jakie korzyści środowiskowe płyną z zagospodarowania opon poprzez pirolizę?  
   
 • Czym się różni proces pirolizy od procesu spalania w spalarni odpadów?  
   
 • Jakie korzyści płyną dla tych branż, dzięki wykorzystaniu produktów z pirolizy?  
   
 • Czy piroliza faktycznie jest ekologiczna? Co z emisjami gazów cieplarnianych?  
   
 • Dlaczego temat śladu węglowego stał się tak istotny dla wielu producentów?

 - Wokół obszaru pirolizy powstało wiele mitów, które często hamują firmom drogę do efektywnego wykorzystywania produktów pochodzących z tego procesu. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób porusza ten temat, zauważając korzyści i potencjał pirolizy, zwłaszcza w branży oponiarskiej - tłumaczy Krzysztof Wróblewski z Contec. 

- Jak wynika z naszego doświadczenia w ramach współpracy z branżą samochodową oraz serwisami samochodowymi, zużyte opony samochodowe są postrzegane jako odpad, podczas gdy zawierają one cenne materiały nadające się do dalszego przetworzenia. Piroliza, po recyklingu materiałowym, to świetny sposób na odzyskanie cennych surowców znajdujących się w zużytym ogumieniu, dlatego zaprosiłam do rozmowy przedstawiciela firmy Contec - tłumaczy Antonina Konarzewska z Cyrkl.    

Więcej informacji oraz rejestracja na webinar - https://cutt.ly/KMqzGIo  

Webinar prowadzą:
- Antonina Konarzewska  – Kierownik regionalny Cyrkl w Polsce, ekspert w dziedzinie gospodarki obiegu zamkniętego.  
- Krzysztof Wróblewski – CEO Contec, naukowiec, manager oraz ekspert z zakresu inżynierii chemicznej i procesowej, a także łączenia badań i rozwoju z przemysłem.   

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony