Recycling

Warto wiedzieć

ponad rok temu  29.10.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Aduro Clean Technologies zrewolucjonizuje cykl życia plastiku?

Odkąd z początkiem ubiegłego roku rząd Kanady wpisał plastik na listę produktów toksycznych, nastąpił znaczący rozwój technologii jego recyklingu. Aduro Clean Technologies ogłosił teraz, że przeznacza 1,15 milion dolarów amerykańskich na komercjalizację opatentowanej metody w dziedzinie recyklingu. Projekt badawczy ruszył w listopadzie 2022 roku i będzie trwał przez trzy lata.

W ostatnich latach nastąpił znaczący rozwój technologii recyklingu. Wiele konwencjonalnych odpadów stało się materiałem surowcowym dla wielu nowych produktów. Powstaje wiele innowacyjnych metod i technologii popartych dokonanymi zgłoszeniami patentowymi w dziedzinie recyklingu.

Aduro Clean Technologies jest właścicielem opatentowanej technologii do chemicznego recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych. Ta kanadyjska firma ogłosiła teraz w ramach sojuszu z NSERC i Mitacs, oraz we współpracy z Uniwersytetem Ontario rozpoczęcie komercjalizacji projektu, który przyczyni się do rozwoju i dalszego rozszerzenia procesu Hydrochemolytic™ ("HCT"), tj. chemicznego przetwarzania odpadów (przemysłowych i konsumenckich) z tworzyw sztucznych.

NSERC jest agencją federalną odpowiedzialną za finansowanie badań z zakresu nauk przyrodniczych i inżynieryjnych w Kanadzie. Z kolei Mitacs jest narodową organizacją badawczą typu non-profit, która w ramach partnerstwa z kanadyjskimi środowiskami akademickimi, przemysłem i administracją, prowadzi badania i programy szkoleniowe w dziedzinach związanych z innowacjami przemysłowymi i społecznymi.

Cała własność intelektualna wygenerowana w ramach projektu będzie komercjalizowana przez Aduro Energy Inc. – nowy podmiot, który będzie miał promować wdrożenie rozwiązań minimalizujących potrzebę stosowania kosztownych systemów sortowania i separacji odpadów z tworzyw sztucznych do obróbki wstępnej.

Fot. Aduro Clean Technologies Inc.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony