Samochody ciężarowe

Samochody ciężarowe

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 5

Podnośniki w warsztacie Oferta firmy Stertil-Koni

Coraz większa konkurencja na rynku usług motoryzacyjnych wymusza na właścicielach warsztatów nieustanną modernizację sprzętu w warsztatach samochodowych. Dotyczy to również takiego wyposażenia, jak podnośniki samochodowe, które powinny być niezawodne i radzić sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami - podnoszeniem największych ciężarówek czy autobusów przegubowych.

Firma Stertil-Koni Polska, która jest obecna w Polsce od 1996 roku, jest znana na rynku z najwyższej klasy podnośników hydraulicznych. Produkuje podnośniki kolumnowe przestawne oraz podnośniki łapowe lub platformowe montowane do podłoża. Obecnie firma Stertil-Koni jako wyłączny importer wprowadza na polski rynek dystrybucję podnośników podpodłogowych pod pojazdy użytkowe niemieckiej firmy Becker. Firma Becker zajmuje się produkcją hydraulicznych podnośników podpodłogowych od 1930r. Podnośniki Beckera stanowią uznaną na całym świecie markę, która kojarzy się z niezawodnością i solidnością wykonania oraz zaawansowaną technologią. Podnośniki Beckera to podnośniki hydrauliczne potrafiące unieść pojazdy ciężkie o nośności do 140 ton. Zaletą podnośników podpodłogowych jest możliwość dostępu do każdego miejsca pojazdu. Wysuwające się z podłogi cylindry, które podnoszą pojazd za podwozie nie ograniczają miejsca w warsztacie. Wymiana koła, oleju, hamulców, skrzyni biegów czy silnika nie stanowi kłopotu. Punkty podporu można dowolnie regulować w zależności od typu pojazdu. Ilość cylindrów jest praktycznie nieograniczona i jest wyznaczona maksymalnymi długościami pojazdów, które mają być podnoszone. Zazwyczaj stosuje się od dwóch do czterech cylindrów, z których jeden lub dwa są dowolnie regulowane na długości. Wystarczy, że operator naciśnie odpowiedni przycisk przypisany do typu pojazdu i automatycznie ciężarówka lub autobus unoszony jest na wymaganą wysokość. Podnośniki podpodłogowe Beckera podnoszą pojazdy na maksymalną wysokość 2 metrów w ciągu jednej minuty. Dzięki teleskopowemu układowi cylindrów głębokość pod podłogą, jaka jest potrzebna do ich chowania, wynosi niewiele ponad metr. Cylindry, które są bezpośrednio zamontowane w kasecie, sprawiają, iż montaż podnośników podpodłogowych jest bardzo prosty. Również instalacja odbywa się w krótkim czasie.
<-lewa.jpg>
Najważniejsze jest bezpieczeństwo
W każdym z podnośników podpodłogowych kwestia bezpieczeństwa jest priorytetem działania podnośnika. Podnośniki Beckera oprócz standardowych hydraulicznych zabezpieczeń posiadają także mechaniczne zabezpieczenia. Tuż obok cylindra głównego zastosowano dodatkową belkę z układem blokującym. Taka podwójna ochrona to pewność dla każdego pracownika.
Podpodłogowe podnośniki Beckera można stosować nie tylko przy pracach typowo serwisowych, ale również w kabinach lakierniczych i myjniach. W tych przypadkach dzięki specjalnie zastosowanym nadstawkom, podnoszenie pojazdów jest możliwe także poprzez podparcie za koła. Ponadto specjalna powłoka na cylinder połączona z zastosowaniem wysokiej jakości uszczelniaczy zabezpiecza go przed różnymi materiałami chemicznymi stosowanymi w produkcji czy serwisowaniu pojazdów. Podnośniki podpodłogowe Beckera można stosować w każdym pomieszczeniu. Cicha praca podnośnika, szybkość działania, zapewniona przestrzeń warsztatowa oraz największy dostęp do każdego miejsca w pojeździe to główne zalety, dzięki którym podnośniki podpodłogowe Beckera służą warsztatom już ponad 70 lat.

Oszczędność czasu i energii
Systemy podnośnikowe i akcesoria produkowane do nich, to sprzęt niezawodny i odznaczający się wysoką jakością. W porównaniu z innymi podnośnikami samochodowymi, podnośniki hydrauliczne tego producenta mają mniej części ruchomych. Hydrauliczny system podnośnikowy nie używa ani śrub, ani trzpieni obrotowych. Daje to w konsekwencji mniej napraw i przestojów. Taka zaleta stanowi o tym, że system podnośnika jest niezawodny. Producent łączy tę cechę z dożywotnią gwarancją na zespół rolek prowadzących z tworzywa sztucznego, które nie wymagają konserwacji ani smarowania. System podnośnika hydraulicznego jest testowany na 50 tysiącach cykli podnoszenia i opuszczania przy największym obciążeniu. Części zamienne są zawsze osiągalne, nawet 25 lat po zakończeniu produkcji.
Podnośniki hydrauliczne Stertil-Koni stanowią najszybszy system podnośnikowy wśród tego typu urządzeń i należą do najszybciej pracujących podnośników na świecie.
Czas podnoszenia przestawnego podnośnika wynosi 70 sekund, podczas gdy czas podnoszenia innych dochodzi nawet do 140 sekund. W przypadku hydraulicznych podnośników dwu- i czterokolumnowych Stertil-Koni różnica w czasie podnoszenia w stosunku do innych podnośników jest jeszcze większa. Ponadto krótki czas podnoszenia sprzyja również zmniejszeniu zużycia energii. Proces opuszczania podnośnika hydraulicznego także nie wymaga żadnej energii, ponieważ następuje on bez udziału silnika. Ze względu na powyższe zalety, hydrauliczny podnośnik zużywa mniej niż jedną czwartą energii dowolnego podnośnika mechanicznego.

Przestawny podnośnik kolumnowy
Produktem, z którego firma Stertil-Koni jest najbardziej dumna, jest przestawny podnośnik kolumnowy. Ten nowy i zaawansowany produkt utorował drogę do efektywnego i elastycznego zarządzania warsztatem.
Przestawne podnośniki kolumnowe Stertil-Koni posiadają duże właściwości manewrowe. Podnośnik może przesunąć bez trudu jedna osoba. Nie ma też różnicy czy podnośnik pracuje wewnątrz, czy na zewnątrz budynku. Potrzebna jest tylko równa powierzchnia oraz zasilanie. Łączenie kolumn (aż do 32) pozwala na większy udźwig i na większe możliwości operacyjne. Powierzchnia pracy jest praktycznie nieograniczona. Zapewniony jest optymalny dostęp do podwozia pojazdu. Do składowania kolumn nie potrzeba więcej niż 3 metry kwadratowe.
Zestaw czterech przestawnych podnośników kolumnowych daje udźwig 32,8 ton. Dodanie większej liczby kolumn: do 6, 8 lub więcej, następuje bez żadnych ograniczeń i modyfikacji. W ten sposób możliwe jest nawet podnoszenie autobusów przegubowych. Maksymalny udźwig na oś, czyli dwie kolumny podnośnika, wynosi 16,4 ton.
Przestawne podnośniki kolumnowe posiadają szeroki zakres zastosowań. Standardowe podnośniki kolumnowe pozwalają na obsługę specjalnych ciężarówek, a także na podnoszenie wózków widłowych. Dzięki użyciu nasad podkładowych pod koła można również podnosić samochody osobowe oraz samochody dostawcze.
Holenderskie podnośniki są zaopatrzone w system bezpieczeństwa w postaci systemu zapadkowego, opatentowanego przez firmę. Jest to układ mechaniczny – system zapadek działa niezależnie od układu dźwigniowego i jest stale aktywny. W przypadku zaniku zasilania energią kolumnowe podnośniki można zawsze opuścić.

Krótka historia holenderskiej firmy
Przedsiębiorstwo produkujące podnośniki warsztatowe pod nazwą Koni powstało w niewielkiej miejscowości Kootstertile w Holandii w 1947 roku. W 1962 roku połączyło się z firmą Stertil. Dziś jest światowym liderem w produkcji hydraulicznych podnośników warsztatowych. 95 – 98% wytwarzanych w Holandii urządzeń trafia na eksport. Firma sprzedaje je na całym świecie za pośrednictwem 40 dystrybutorów. Największym rynkiem zbytu jest Ameryka Północna. Stertil-Koni jako jedyna na świecie posiada na ten rodzaj produkcji certyfikat ISO 9001 oraz prestiżowy dokument w postaci numeru referencyjnego NATO, co oznacza, że Stertil-Koni jest jedynym dostawcą podnośników warsztatowych dla wojsk paktu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony