Inne

Inne

ponad rok temu  04.02.2011, ~ Administrator - ,   Czas czytania 11 minut

Strona 3 z 3

[img_full]8243|10098[/img_full]

1970 r. – pracownik na stanowisku pomiarowym elektroniki sterującej do samochodu elektrycznego, w zakładzie w Schwieberdingen. Wiedza wystarczała już wówczas do zbudowania prototypowego pojazdu, brakowało jednak zasobnika energii o odpowiedniej pojemności. Fot. Bosch.


Wykorzystanie szans

Działalność firmy Bosch na arenie międzynarodowej, szczególnie w obszarach, które mają przed sobą perspektywy rozwoju, pozwala zabezpieczyć konkurencyjność przedsiębiorstwa także w przyszłości. Światowe trendy, jak np. zmiany klimatyczne, zmiany demograficzne, proekologiczna mobilność czy wreszcie internetowa integracja produktów i usług zyskują dalej na znaczeniu. Odpowiedzią firmy Bosch na wyzwania ekonomiczne i ekologiczne, jakie się z tym wiążą, jest innowacyjność i obecność na światowych rynkach. Przedsiębiorstwo koncentruje się na rozwijaniu zielonych technologii i wykorzystuje szanse zrównoważonego rozwoju, np. na polu elektryfikacji pojazdów, oraz w segmencie pomp ciepła dla nowo budowanych obiektów, czy wreszcie energii odnawialnych, jak energia słoneczna i wiatrowa.

[img_full]8243|10099[/img_full]

1978 r. – produkcja półprzewodników do elektronicznego systemu wtrysku benzyny Jetronic. Na zdjęciu przygotowanie płytki sterownika. Fot. Bosch.


Wiarygodność, ekonomiczność i niezawodność – wartości, którymi kierował się założyciel przedsiębiorstwa, Robert Bosch – wciąż są kluczowymi elementami polityki biznesowej zorientowanej na przyszłość. Postępując w zgodzie z ideałami Roberta Boscha, przedsiębiorstwo bierze na siebie odpowiedzialność społeczną i ekologiczną. W roku 2009 Franz Fehrenbach otrzymał wyróżnienie za zarządzanie w sposób świadomy ekologicznie. Niemiecki Automobilklub, ADAC, przyznał mu wyróżnienie „Gelber Engel“ [Żółty Anioł] dla „Osobowości 2009“ za innowacyjność, która jest naznaczona odpowiedzialnością ekologiczną. Od Federalnej Grupy Roboczej na rzecz Ekologicznego Zarządzania Fehrenbach otrzymał, w tym samym roku, nagrodę B.A.U.M. oraz odebrał w imieniu przedsiębiorstwa nagrodę Muzeum Żydowskiego w Berlinie za Pojednanie i Tolerancję.

GALERIA ZDJĘĆ

125-lecie firmy Bosch
125-lecie firmy Bosch
125-lecie firmy Bosch
125-lecie firmy Bosch
125-lecie firmy Bosch
125-lecie firmy Bosch
125-lecie firmy Bosch
125-lecie firmy Bosch
125-lecie firmy Bosch

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony