Inne

Wydarzenia

5 miesięcy temu  22.04.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

6 tys. drzew na Dzień Ziemi od pracowników Faurecii

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – wyjątkowe święto celebrowane na całym świecie w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej i jesiennej na półkuli południowej. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Inwestujemy w naszą planetę”. Pracownicy Faurecii także dokładają swoją cegiełkę i aktywnie włączają się w działania.

Od ponad 50 lat mieszkańcy Ziemi podejmują liczne inicjatywy na rzecz ratowania środowiska naturalnego, w trosce o przyszłość naszego gatunku i planety.

Pierwszy tydzień kwietnia upłynął w Faurecii nader intensywnie. Pracownicy firmy, zainspirowani Międzynarodowym Dniem Sportu oraz Światowym Dniem Zdrowia, postanowili pójść za ciosem i wnieść swój wkład także w zbliżający się Dzień Ziemi. Łącząc przyjemne z pożytecznym zrealizowali „Wyzwanie dla zdrowia”. Założenie inicjatywy polegało na posadzeniu jednego drzewa za każdy pokonany kilometr pieszo lub rowerem. W efekcie zespół Faurecii pokonał prawie 6 000 kilometrów co oznacza 6 000 posadzonych drzew! Najbardziej zaangażowani uczestnicy akcji to pracownicy zakładu Mechanizmów w Wałbrzychu, zakładu w Grójcu i Gniewomierzu.

- Faurecia regularnie angażuje się w różne akcje ekologiczne - podkreśla Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager.

- Nasze tegoroczne, wewnętrzne wydarzenie „Wyzwanie dla zdrowia” miało z jednej strony promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród pracowników, zaś z drugiej strony dołożyć kolejną cegiełkę w odbudowę środowiska naturalnego.

Troska o planetę to konieczność, nie opcja wyboru. Tzw. zielone rozwiązania i praktyki stosowane w codziennym życiu stają się coraz bardziej oczywiste i powszechne. Do segregacji odpadów i recyclingu nie trzeba już nikogo przekonywać. Z kolei zamiana samochodu na rower lub spacer to realna oszczędność emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W przypadku akcji Faurecii to 1,49 t CO2! Czysty zysk i to podwójny.

Fot. Faurecia

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony