Inne

Wydarzenia

ponad rok temu  03.08.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 1 minuta

Airtex z nagrodą firmy Schaeffler

Jeden z największych na świecie producentów pomp samochodowych został uhonorowany nagrodą „Schaeffler Supplier Award” przyznaną przez Grupę Schaeffler. Wyróżnienie jest wyrazem uznania za zaangażowanie we współpracę.

Firma Airtex została założona w 1935 roku. Jest uznanym dostawcą pierwszomontażowym, ale od wielu lat zaopatruje także rynek wtórny. Produkty Airtex na rynku IAM są dostępne już w 60 krajach. Główne filary oferty aftermarketowej to: pompy cieczy (OE), pompy paliwa (OE) oraz zestawy rozrządu z pompami cieczy (produkty OE). Airtex dysponuje dużym europejskim centrum logistycznym, należy także do największych światowych producentów w swojej branży specjalizując się w zaopatrzeniu producentów samochodów (OE). Posiadający certyfikat ISO zakład o powierzchni 13.000 m2, zlokalizowany w Saragossie, zatrudnia prawie 150 pracowników.

Uroczyste wręczenie nagrody Schaeffler Supplier Award za "wybitne osiągnięcia we współpracy" odbyło się podczas majowej konferencji Schaeffler Supplier Day, w której wzięło udział około 500 uczestników wewnętrznych i zewnętrznych.

Potencjał produkcyjny Airtex to ponad pięć milionów pomp rocznie. Asortyment rynku wtórnego obejmuje pompy paliwowe, pompy cieczy chłodzącej i zestawy pomp cieczy. Pompy cieczy Airtex dostarczane są Grupie Schaeffler pod marką INA.

Fot. Airtex/Schaeffler

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony