Inne

Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

ponad rok temu  07.02.2022, ~ Michał Żak,   Czas czytania 2 minuty

ARC Europe rozpoczyna przegląd start-upów

Europejski lider rynku car assistance i mobility w branży motoryzacyjnej rozpoczął projekt realizowany we współpracy z niemiecką platformą innowacji STARTUP AUTOBAHN wspieraną przez Plug and Play (z siedzibą w Stuttgarcie) oraz przez niemiecki automobilklub ADAC.

W ramach projektu wybrano trzy obszary biznesowe najważniejsze dla ARC Europe: alternatywna mobilność, connectivity (connected cars) i elektromobilność (EV). Już wkrótce wybrane start-upy będą mogły wdrażać wspólne rozwiązania w całej Europie.

ARC Europe to największy dostawca usług car assistance w segmencie B2B w Europie, posiadający sieć w ponad 40 krajach. Firma współpracuje z największymi producentami samochodów i ma pod ochroną ponad 46 mln pojazdów. Oprócz tradycyjnych usług car assistance, celem firmy jest wspieranie rozwoju elektromobilności oraz zapewnienie rozwiązań w zakresie mobility i connected cars.

- ARC Europe to firma z 30-letnią praktyką, za którą stoi doświadczenie i wiedza w branży motoryzacyjnej. Jednocześnie jest to „tradycyjna" organizacja, w której rozwój innowacji jest procesem długotrwałym. Start-upy są częścią „zwinnego” ekosystemu, w którym innowacje rozwijają się błyskawicznie. Wierzymy, że współpraca z takimi podmiotami pozwoli nam wypracować rozwiązania będące odpowiedzią na ewolucję branży i oczekiwania klientów. Zdecydowaliśmy się na tzw. scouting czyli przegląd start-upów, bez ograniczeń geograficznych i formalnych. Nie jest to projekt akceleracyjny; chcemy znaleźć partnerów biznesowych, z którymi możemy tworzyć wartość dodaną dla klientów B2B i rozwijać nasz biznes. Jesteśmy otwarci na rozmowę z każdym ciekawym Zespołem, który może wspierać nasz ekosystem – wyjaśnia Rafał Staszkiewicz, Dyrektor Marketingu ARC Europe Polska i koordynator projektu.

Pierwszy wspólny projekt start-up scouting koncentruje się na trzech obszarach biznesowych: alternatywna mobilność, connectivity (connected cars) oraz elektromobilność (EV). Wybrane start-upy będą miały możliwość współpracy przy wdrażaniu nowych produktów oraz innowacji w sieci ARC Europe w całej Europie.

Projekt jest podzielony na kilka etapów. Pierwszym była wstępna selekcja kilkudziesięciu start-upów w trzech najważniejszych obszarach. W grudniu 2021 odbyły się sesje pitchingowe - spotkania online oraz prezentacje projektów. Na początku tego roku wybrane start-upy zostaną zaproszone do dalszych rozmów i warsztatów, które mają za zadanie wypracować konkretne rozwiązania biznesowe. W ramach projektu planowana jest także weryfikacja pomysłów (PoC) i realizacja projektów pilotażowych.

Fot. ARC Europe Polska

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony