Inne

Wydarzenia

3 miesiące temu  24.01.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

CTPark Iłowa z certyfikatem BREEAM Excellent

Budynek ILL5 zrealizowany w ramach kompleksu CTPark Iłowa otrzymał certyfikat BREEAM International New Construction na poziomie „Excellent”. Obiekt o powierzchni blisko 115 000 mkw. uzyskał ocenę 77,26 proc. To efekt dostosowania go do restrykcyjnych wymagań środowiskowych między innymi w zakresie odpowiedzialnego gospodarowania zasobami wodnymi i energią oraz działań wspierających dobrostan pracowników.

Firma CTP od lat inwestuje w rozwój energooszczędnych budynków przemysłowo-logistycznych, będąc pierwszym europejskim deweloperem magazynowym, który przeprowadził certyfikację BREEAM całego swojego portfolio. Od 2021 roku wszystkie obiekty są realizowane zgodnie z wysokimi standardami certyfikacji na poziomie minimum "Very Good". Teraz do katalogu zielonych inwestycji CTP dołączyła kolejna nieruchomość. Zastosowane rozwiązania i zrównoważona eksploatacja kompleksu CTPark Iłowa pozwolą znacząco zniwelować poziom zanieczyszczenia światłem i obniżyć zużycie energii elektrycznej w zewnętrznych częściach wspólnych do 50 proc. Jeszcze w tym roku na dachu inwestycji zostanie też zamontowana instalacja PV o mocy docelowej nawet do 12 MWp.

- Odpowiedzialność za klimat to część naszego DNA. Inwestycje CTP, poza najwyższym poziomem funkcjonalności czy możliwością dostosowania przestrzeni do precyzyjnych oczekiwań klientów, spełniają wymogi zrównoważonego budownictwa. W CTParkach stawiamy na rozwiązania ekologiczne, prowadzące do ograniczenia ich wpływu na środowisko naturalne. W przypadku CTPark Iłowa proces certyfikacji BREEAM potwierdził między innymi ponad 54 proc. poziom oszczędności wody. Wyposażyliśmy go również w stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, a w najbliższym sąsiedztwie obiektu powstała łąka kwietna. Bardzo ważnym filarem naszego rozwoju jest także społeczna odpowiedzialność – pragniemy, aby parki logistyczne CTP stanowiły wartość dla mieszkańców okolic. Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent dla CTPark Iłowa potwierdza, że podążamy dobrą drogą – zarówno w ujęciu biznesowym, jak i prośrodowiskowym - mówi Piotr Flugel, Country Construction Director i COO w CTP Poland.

W przeprowadzonym procesie certyfikacji CTPark Iłowa uzyskał najwyższe oceny w takich aspektach, jak zarządzanie zasobami wodnymi (89/100), gospodarka odpadami (86/100) i energetyka (84/100).

- Tak wysokie oceny potwierdzają skuteczność dobranych przez nas rozwiązań i ich realny wpływ na poprawę stanu naszej planety. Efektywność energetyczna czy zminimalizowanie poziomu wbudowanego i operacyjnego śladu węglowego należą do czynników, które bardzo szczegółowo analizujemy podczas projektowania i wznoszenia naszych obiektów - dodaje Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Hala ILL5 zajmuje powierzchnię około 115 000 mkw. i została oddana do użytkowania w 2023 roku. Poza walorami ekologicznymi kompleks CTPark Iłowa wyróżnia się strategiczną lokalizacją – znajduje w bezpośrednim sąsiedztwie budowanej autostrady A18 prowadzącej do granicy z Niemcami. Stanowi również część przyszłego klastra edukacyjno-logistycznego w Żarsko-Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym. Wśród najemców inwestycji znajdują się takie firmy, jak Saint-Gobain Sekurit czy Grupa Hermes.

Fot. CTPark

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony