Inne

Inne

ponad rok temu  25.10.2011, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Finał Mobil Delvac Strong Traker 2011

Uczestnicy finału przeszli ciężką próbę już podczas eliminacji. Część z kilkuset mobilków startujących w turnieju zmierzyła się z maszyną Mobil Delvac, inni stawali do walki

z kierowcami. W ten sposób sędziowie wyłonili najsilniejszych, którzy w połowie października stanęli do decydującego starcia o tytuł Strong Trakera 2011. Eliminacje do turnieju cieszyły się wśród kierowców dużą popularnością, a pojawienie się namiotu Mobil Delvac na największych parkingach dla ciężarówek było okazją do sportowej rywalizacji oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak smarować silnik, aby odwzajemnił się długą i bezawaryjną pracą?

Wśród najlepszych kierowców były nowe twarze, ale również ubiegłoroczni finaliści. Jednym

z nich był Marcin Dudek, zwycięzca poprzedniej edycji turnieju i tegoroczny faworyt. Obok niego do walki stanęli Daniel Ptaszyński, który zajął w 2010 roku II miejsce, Paweł Lasota – IV miejsce oraz Sławomir Pawlicki – V miejsce. Razem z nimi o tytuł Strong Trakera 2011 roku walczył najmłodszy finalista i objawienie tegorocznych eliminacji, 21-letni Mariusz Zbylut.

Finały trakerskie, towarzyszące Pucharowi Świata zawodowców w armwrestlingu były bardzo wyczerpujące dla zawodników. Ostatecznie tytuł Mobil Delvac Strong Trakera, puchar i nagrody rzeczowe zdobył Marcin Dudek ze Świebodzina, który do ostatniej walki stanął z Marcinem Zbylutem z Ołpinii. Trzecie miejsce zajął Paweł Lasota, kierowca ciężarówki i weteran armwrestlingu.