Inne

Inne

WYWIADY

ponad rok temu  05.02.2016, ~ Administrator   

Kontrolują jakość części samochodowych
Strona 1 z 3

Samochód składa się średnio z ok. ośmiu tysięcy części i wada nawet jednej z nich może przyczynić się do poważnej awarii auta. Dlatego tak ważne jest dbanie o jak najwyższą jakość produkowanych wyrobów – mówi w wywiadzie dla portalu warsztat.pl Jacek Opala, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży w Exact Systems.

Firma ta jest liderem w zakresie kontroli jakości części samochodowych w Polsce i jedną z największych firm w sektorze w Europie.

Selekcja, kontrola, naprawa komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. Brzmi to trochę tajemniczo. Czym więc zajmuje się firma Exact Systems?

Stoimy na straży poprawnej jakości produkcji naszych klientów. W przemyśle samochodowym niedopuszczalna jest produkcja wadliwych komponentów jak i montaż samochodów, które nie są w pełni zgodne ze specyfikacją jakościową. Wystąpienie takiej sytuacji nie tylko generuje ogromne koszty dla zakładu produkcyjnego (reklamacje, transporty specjalne w ramach wymiany na zgodną dostawę czy akcja serwisowa – tzw. recall samochodów, które są już w posiadaniu klientów), ale może realnie wpłynąć na bezpieczeństwo i poważnie zagrażać życiu użytkownika samochodu. Dzięki takiej firmie jak nasza, klient (dostawca części lub zakład montujący samochody) może w sytuacji niepewności natychmiast zareagować poprzez zgromadzenie w bardzo krótkim czasie odpowiednich zasobów ludzkich, logistycznych i narzędziowych do przeprowadzenia prac mających na celu wyeliminowanie nieprawidłowości i zagwarantowanie jedynie zgodnych detali przeznaczonych do montażu aut czy na aftermarket jako części zamienne. Istotne jest również to, że jako firma specjalizująca się w kontroli jakości aktywnie uczestniczymy w procesie rozwoju dostawców i mobilizowaniu ich do poprawy jakości swojej produkcji. To finalnie przekłada się wprost na dostarczenie zgodnych ze specyfikacją jakościową części do klienta.

Do kogo skierowana jest Wasza oferta i jakiego typu firmy dominują wśród waszych klientów?

Głównymi odbiorcami naszych usług są dostawcy i poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego. Mowa tutaj o producentach samochodów oraz części do nich. Wśród naszych klientów są także zakłady zajmujące się produkcją wielkoseryjną z branży elektronicznej, AGD oraz kosmetycznej. Co warto podkreślić, z naszych usług klienci mogą skorzystać już w jedenastu krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Czechach, Turcji czy Wielkiej Brytanii. Czyli wszyscy producenci, dla których jakość ma znaczenie.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony