Inne

Wydarzenia

ponad rok temu  08.09.2022, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 1 minuta

Pierwsza taka stacja ładowania elektryków

Green Caravan z Maastricht chce uruchomić pierwszą niezależną od sieci i w 100% wolną od kopalin stację ładowania pojazdów elektrycznych. Przedsięwzięciu sprzyja samorząd stolicy prowincji Limburgia.

Green Caravan jest grupą przedsiębiorców z Maastricht, którzy wykorzystują swoje umiejętności, sieć kontaktów i wiedzę, aby opracować rozwiązania i przyspieszyć transformację energetyczną. Ich ambitnym planem jest mobilność bez udziału paliw kopalnych i stąd pomysł na nowego typu stację zasilania pojazdów EV. Pierwsza neutralna pod względem emisji CO2 stacja ładowania pojazdów elektrycznych stanie w Maastricht jeszcze w tym roku. W ciągu dnia będzie można szybko naładować około 35 samochodów osobowych lub 7 ciężarówek. Nie będzie przyłączona do sieci energetycznej. To panele fotowoltaiczne mają zapewnić niezbędną energię, a w pochmurne dni system przełączy się na biogaz. Ten ma być produkowany ze ścieków i biomasy.

Jeśli pionierska stacja osiągnie zakładany poziom niezależności, pomysłodawcy mają w planach budowę kolejnych 6 takich do końca 2024 r. Wszystkie mają stanąć w holenderskiej prowincji Limburgia.

Fot. Green Caravan

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ olo 1 7 miesięcy temu ile kosztuje naładowanie auta, bo nigdzire nic nie piszą. Myśle że więcej niż paliwo!
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony