Inne

Marketing w warsztacie

2 miesiące temu  24.04.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

UFI Filters debiutuje w ETRC

UFI Filters, lider w dziedzinie rozwiązań do filtracji i zarządzania temperaturą, a także technologii na rzecz rozwoju mobilności wodorowej, zadebiutuje w 2024 r. w zawodach Goodyear FIA European Truck Racing Championship (ETRC) i będzie reprezentowana przez brytyjskiego kierowcę Johna Newella z zespołu NWT Motorsport.

European Truck Racing Championship (ETRC) to jedne z najbardziej emocjonujących zawodów w świecie wyścigów samochodowych, w których potężne ciężarówki rywalizują na niezwykle wymagających trasach w całej Europie. ETRC jest prowadzony przez Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) i obejmuje serię wyścigów odbywających się przez cały sezon na renomowanych europejskich torach, takich jak Nürburgring w Niemczech, Le Mans Bugatti Circuit we Francji i Jarama Circuit w Hiszpanii. Tegoroczny debiut teamu będzie miał miejsce we Włoszech, na torze Misano w dniach 25-26 maja.

Od pierwszych zawodów w latach 80., ETRC przyciąga uwagę entuzjastów motoryzacji na całym świecie, dzięki unikalnemu połączeniu mocy i prędkości pojazdów oraz umiejętności kierowców. Do dziś European Truck Racing Championship rozwija się jako jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń w kalendarzu wyścigów samochodowych, przyciągając średnio 420.000 widzów w każdym sezonie i miliony publiczności dzięki transmisjom telewizyjnym i w streamingu online. Dzięki fascynującej historii i ciągłej ewolucji, ETRC gwarantuje wielkie emocje i wrażenie dla fanów sportów motorowych na całym świecie.

John Newell z zespołu NWT Motorsport

52-letni John Newell rozpoczął swoją karierę w bardzo młodym wieku i zdobył ponad 40 miejsc na podium. Po krótkiej przerwie powrócił na tor w 2018 roku, zajmując w kolejnym roku 3. miejsce w klasyfikacji generalnej British Truck Racing Championship. Newell jest nie tylko kierowcą wyścigowym, ale również prowadzi rodzinny biznes: jest inżynierem i dyrektorem handlowym w firmie Newell & Wright Transport i RTN Clayton Vallely, specjalizującej się w drogowych i kolejowych przewozach kontenerowych w Wielkiej Brytanii, która ma swoją siedzibę w Barnsley w hrabstwie South Yorkshire.

Prywatnie Newell jest rodzinnym człowiekiem, co w pełni odzwierciedla podstawowe wartości UFI Group, takie jak pasja, pracowitość i uczciwość. Często można go spotkać pracującego przy swojej ciężarówce MAN TGS, nazywanej również Lagertha, która została wyposażona w doskonały silnik D26 1200BHP, podwozie i osie, wykonane dzięki pomocy i doświadczeniu Stefana Honensa Racing Services i MAN.

- To wielki zaszczyt rozpocząć naszą współpracę z Johnem Newellem, który uosabia wartości UFI Filters. Ponadto, partnerstwo oznacza debiut UFI w mistrzostwach samochodów wyścigowych oglądanych w całej Europie. To ważny krok w umacnianiu naszego wizerunku w segmencie samochodów ciężarowych, na którym skupiliśmy się w ubiegłym roku - powiedział Karl Ridings, Sales Director & General Manager UK & Ireland – Aftermarket UFI Filters.

Fot. UFI Filters

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony