Inne

Inne

ponad rok temu  17.05.2010, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Uszkodzenie szyby

Pęknięcia szyb czołowych są częstym, przeważnie niezależnym od kierowcy zjawiskiem. Niesforny kamyk na drodze może przysporzyć uciążliwego problemu. Zanim jednak pogodzimy się z koniecznością wyłożenia sporych nakładów finansowych na wymianę szyby i niedogodnością oddania samochodu do serwisu, zwróćmy uwagę na rodzaj usterki. Około 20 proc. wszystkich pęknięć na szybach czołowych to uszkodzenia punktowe, czyli tzw. gwiazdki lub oczka. Dzięki najnowszej technologii i specjalistycznym narzędziom, można tego typu usterki naprawić, przywracając szybie pełną zdatność do dalszego użytkowania.
Warunkiem, który spełniać musi usterka, aby mogła zostać zakwalifikowana mogła do naprawy, jest przede wszystkim jej rozmiar. Można naprawić uszkodzenia punktowe, nie większe niż moneta pięciozłotowa, czyli nie przekraczające swoją średnicą 22 mm. Ponadto, istotną rzeczą jest umiejscowienie uszkodzenia na szybie. Naprawić da się pęknięcia, które zachowują odległość większą niż 10 cm od najbliższej krawędzi szyby oraz od ewentualnych innych uszkodzeń. Przy mniejszych odległościach istnieje ryzyko dalszego pęknięcia szyby podczas naprawy.
Jeśli nasza usterka spełnia powyższe kryteria, serwisanci potrzebować będą średnio 20-25 minut na jej usunięcie. A wszystko to dzięki unikalnej technologii RAS (Resin Application System), którą stosuje się w punktach serwisowych AUTOGLASS JAAN. Pozwala ona na szybkie przywrócenie 95-100 proc. pierwotnej wytrzymałości szyby w uszkodzonym miejscu. Koszt naprawy jest ułamkiem ceny nowej szyby oraz jej montażu, zatem oszczędzamy i czas i pieniądze. Usługa naprawy poprawia optycznie i kosmetycznie punkt, w którym miało miejsce uszkodzenie szyby, sprawiając, że jest ona na nowo wytrzymała i gładka. Dla klientów, którzy obawiają się, że efekt naprawy nie będzie spełniał ich oczekiwań, serwis przewiduje możliwość wymiany szyby na nową, a poniesiony koszt naprawy zalicza wówczas na poczet kosztu nowej szyby i jej montażu.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony