ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

6 miesięcy temu  04.01.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

120 000 pojazdów MAN z Niepołomic

Zakład wyprodukował w 2018 roku ponad 20 000 pojazdów ciężarowych

Strona 1 z 2

3 grudnia 2018 r. w fabryce pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 120 000. Było to podwozie MAN TGS 33.460 6x6 BB przeznaczone pod zabudowę ciężkiego pojazdu ratowniczo - gaśniczego. Pojazd został zamówiony przez firmę Stolarczyk Technologia Pożarnicza, dostarczającą od ponad 25 lat swoje produkty dla jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb mundurowych na wielu kontynentach.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele MAN Truck & Bus Polska – prezes zarządu Marc Martinez, dyrektor ds. produktu i sprzedaży ciężarówek Bernard Wieruszewski, dyrektor fabryki MAN Trucks w Niepołomicach – Heiko Kayser oraz Mirosław Stolarczyk, zamawiający pojazd. Producent zabudów ratowniczo-gaśniczych współpracuje z firmą MAN od 2001 roku. W tym czasie odebrał ponad 1500 podwozi z logo MAN. Prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez wyraził uznanie dla tej długofalowej, stabilnej współpracy między firmami.

„Wybierając produkty marki MAN, które produkowane są w Niepołomicach, klienci wspierają rodzimą gospodarkę i pośrednio wpływają na zwiększenie zatrudnienia w Polsce. To bardzo ważne, staramy się podkreślać ten fakt szczególnie w negocjacjach z nowymi klientami.” dodał M. Martinez.

Dla fabryki w Niepołomicach to kolejne ważne wydarzenie podsumowujące wyjątkowy rok pracy. Zakład wyprodukował w 2018 roku ponad 20 000 pojazdów ciężarowych. Podwojenie produkcji w stosunku do roku ubiegłego wiąże się również ze zwiększeniem zatrudnienia do poziomu ok. 750 pracowników i uruchomieniu drugiej zmiany. W listopadzie br. spółka MAN Trucks otrzymała prestiżowy tytuł „Fabryka roku”, zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Doskonała produkcja seryjna”.

To jeden z najtrudniejszych konkursów, w którym mogą zmierzyć się przedsiębiorstwa produkcyjne w Niemczech. Po przyznaniu nagrody specjalnej dla zakładu w Monachium w roku 2016, MAN po raz kolejny odniósł zwycięstwo.

Jury, składające się z ekspertów czasopisma „Produkcja” oraz firmy doradczej AT Kearney, doceniło przede wszystkim efektywność procesów produkcyjnych, wywodzących się z kultury ciągłego ulepszania, jak i doskonale zaplanowaną linię montażową, która pomimo wysokiej wariantywności pojazdów oraz różnorodności zakresu prac nad nimi, działa niezwykle wydajnie. Uwagę zwróciło również optymalne zaopatrzenie linii produkcyjnej w komponenty, poprzez przechowywanie części na dokach, znajdujących się w bezpośrednim położeniu od zakładu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony