Pojazdy użytkowe

Instalacje gazowe

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  02.01.2018, ~ Administrator   

Firmy transportowe przekonują się do gazu ziemnego
Strona 1 z 3

Zapotrzebowanie na LNG szybko rośnie w Europie. Na konferencji prasowej IVECO zorganizowanej na targach Solutrans firma Transports Jacky Perrenot, jedno z największych przedsiębiorstw transportowych w Europie, oficjalnie poinformowała o złożeniu zamówienia na 250 Stralisów NP zasilanych gazem ziemnym. Prawie 200 z nich będzie wyposażone nowe silniki IVECO Cursor 13 NP o mocy 460 KM.

IVECO i Transports Jacky Perrenot po raz kolejny potwierdzają długofalową współpracę (w zeszłym roku w Madrycie producent przyjął już zamówienie na 250 Stralisów NP z 400 konnymi silnikami) oraz wzmacniają swoje pozycje liderów w zrównoważonym transporcie.

Nowe zamówienie - złożone nazajutrz po pierwszej publicznej prezentacji Stralisa NP 460 KM - stanowi nowy kamień milowy w przechodzeniu na nowe źródła energii w drogowym transporcie towarów w Europie. 250 nowych samochodów dołączy do 250 Stralisów NP 400 KM zamówionych w ubiegłym roku i będzie użytkowane przez firmę Transports Jacky Perrenot w całej Francji. Do końca 2018 roku firma będzie eksploatować prawie 550 Stralisów NP - to nowy rekord i początek realizacji nowego celu: 1000 samochodów z silnikami na gaz do 2020 roku.

Decydując się na zakup ciężarówek napędzanych gazem ziemnym reprezentujących trzecią generację takich pojazdów, Grupa Perrenot po raz kolejny daje dowód zaufania, na którym od wielu lat opiera się współpraca obu firm. Nowe Stralisy NP 460 KM przyczyniają się do jej dalszego zacieśnienia oraz potwierdzają wspólną troskę o zrównoważony rozwój w transporcie.

Transports Jacky Perrenot należy dziś do francuskich liderów branży transportowej we wszystkich jej segmentach. Firma została założona w 1945 roku, a od 1960 roku jest lojalnym klientem IVECO (wówczas UNIC). Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 5000 pracowników i dysponuje flotą 7000 zarejestrowanych pojazdów, w tym 4000 ciągników i podwozi. Dominującą marką w parku pojazdów Transports Jacky Perrenot jest IVECO, reprezentowana przez ponad 1800 pojazdów, w tym 850 ciągników siodłowych. Intensywnie inwestując w poszukiwanie odpowiednich i efektywnych rozwiązań stanowiących odpowiedź na środowiskowe wyzwania w transporcie drogowym, Transports Jacky Perrenot jest pionierem wybierającym gaz ziemny i biometan jako alternatywy dla oleju napędowego już od 2012 roku. Dziś firma szczyci się pozycją lidera ekologicznego transportu w Europie.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony