ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Pojazdy użytkowe

Ogumienie

Transport

Inne

Pojazdy użytkowe

5 miesięcy temu  18.10.2018, ~ Administrator   

FleetPulse - rozwiązanie dla flot od Bridgestone
Strona 1 z 2

Bridgestone wprowadza na rynek program FleetPulse, składający się z aplikacji mobilnej, scentralizowanej strony internetowej i systemu do monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS). Z uwagi na fakt, że przestoje pojazdów nadal stanowią jedno z największych wyzwań dla firm, FleetPulse skupia się na poprawie przejrzystości stanu technicznego pojazdów, dzięki czemu znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo nieoczekiwanych, kosztownych i potencjalnie niebezpiecznych awarii, tym samym wydłużając czas jazdy, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich standardów bezpieczeństwa.

Rozwiązanie FleetPulse, które automatyzuje kontrole przydatności do ruchu drogowego, pomoże również flotom uprościć ich pracę i obniżyć koszty obsługi technicznej, odpowiadając w ten sposób na dwa inne kluczowe wyzwania stojące przed flotami.

Rewolucja cyfrowa zmieniła sposób myślenia świata o mobilności i toruje drogę rozwiązaniom nowej generacji. Dzięki postępowi w dziedzinie czujników i połączonych technologii, mamy teraz niespotykany dotąd wgląd w osiągi pojazdów.

FleetPulse zapewnia klientom flotowym możliwość dogłębnego przyjrzenia się ich maszynom, aby maksymalnie ułatwić im zrozumienie tego, co dzieje się z ich flotą i uprościć życie kierowców na drodze. Dzięki aplikacji FleetPulse działającej w systemie Android kierowcy i technicy mają do dyspozycji łatwą w użyciu platformę do przeprowadzania kontroli przydatności do ruchu drogowego swoich pojazdów. Aplikacja FleetPulse, zastępująca aktualny ręczny proces, gwarantuje, że żaden aspekt nie zostanie pominięty i że wszystkie niezbędne kontrole zostaną przeprowadzone.

Następnie, za pośrednictwem scentralizowanego portalu internetowego FleetPulse, administratorzy floty i obsługi technicznej, przy pomocy rozwiązania w chmurze, mogą uzyskać dostęp do aktualizacji stanu całej floty - w tym usterek i uszkodzeń, a także do danych dotyczących osiągów. W ten sposób mogą oni bezpośrednio zwracać się do kierowców i pracowników obsługi technicznej z nowymi listami kontrolnymi, rezerwacjami wizyt w serwisie, a nawet prośbami usunięcia pojazdów z dróg poprzez powiadomienia z aplikacji FleetPulse.

Kierowcy, pracownicy obsługi technicznej i administratorzy flot mogą również, dzięki FleetPulse, dokładnie kontrolować stan opon. Usługa dostarczana jest wraz z elementami sprzętowymi systemu TPMS dla pojazdu, składającymi się z czujników optycznych Tirematics oraz klucza sprzętowego. Po podłączeniu pojazdu do systemu TPMS, FleetPulse automatycznie zbiera dane o ciśnieniu w oponach, a następnie przekazuje wyniki kierowcom i administratorom poprzez aplikację FleetPulse oraz internetowy panel nawigacyjny zapewniający podgląd danych w czasie rzeczywistym. Pomaga to zapewnić optymalizację ciśnienia w oponach, co ma zasadnicze znaczenie zważywszy na fakt, że 30% awarii spowodowanych jest zbyt niskim ciśnieniem w oponach, 90% awarii ogumienia spowodowanych jest powolnym uchodzeniem powietrza z opon, a w przypadku 20% opon do użytku komercyjnego na drogach ciśnienie jest znacznie niższe od wymaganego.i Zapewniając utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w oponach, FleetPulse zapobiega awariom, nadmiernemu zużyciu i niepotrzebnym wzrostom spalania paliwa, redukując w ten sposób niepożądane koszty wymiany opon i emisję CO2.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony