ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Pojazdy użytkowe

Części i regeneracja

Pojazdy użytkowe

11 miesięcy temu  10.04.2018, ~ Administrator   

Gates: innowacje dla ciężarówek i autobusów
Strona 1 z 2

Gates Industrial Corporation, światowy producent szerokiego asortymentu produktów przemysłowych i motoryzacyjnych, nadal koncentruje się na rozwoju produktów do aut ciężarowych i autobusów na niezależny rynek części zamiennych.

Nowy napinacz (T38667) dedykowany do popularnych zastosowań w autach marki Mercedes, jest przykładem tego, w jaki sposób kompleksowy rozwój produktu skutkuje rozwiązaniem przewyższającym stosowane na pierwszym montażu (OE) i umożliwia klientom redukcję kosztów. Napinacz ten został początkowo opracowany jako zamiennik oryginalnych napinaczy do rodziny silników OM470, ale może być także stosowany w autach Actros, Antos i Arocs oraz w autobusach Travego i innych.

Różnice w porównaniu z napinaczem OE

Inżynierowie firmy Gates dokładnie zbadali napinacz OE i wprowadzili niezbędne ulepszenia konstrukcyjne, aby przewyższyć osiągi części oryginalnej. W porównaniu do nowego napinacza Gates, napinacze OE mają inne tuleje obrotowe, co utrudnia im zachowanie współpłaszczyznowości. Ponadto napinacz OE wykorzystuje amortyzatory hydrauliczne. Skutkuje to tym, że urządzenie wolniej reaguje na ciągłe zmiany spowodowane wahaniami zapotrzebowania akcesoriów na moc, co z kolei może być przyczyną drgań paska i jego
zużycia.

- Znaczne nakłady zainwestowane w rozwój konstrukcji i technologii umożliwiają nam dostarczanie kompleksowych rozwiązań o jakości OE. Na przykład dzięki zastosowaniu specjalnej technologii do udoskonalenia konstrukcji napinacza T38667 sprężyna i mechanizm tłumiący są chronione przed przedwczesną awarią, co skutkuje dużo większą trwałością napinacza, nawet do 550 000 km - mówi Enzo Strappazzon, prezes regionu europejskiego.

Trwałość i niezawodność

Unikatowa konstrukcja napinacza wykorzystuje technologię uszczelnienia labiryntowego, która chroni sprężynę, mechanizm tłumiący i tuleję przed czynnikami, które mogłyby spowodować przedwczesną awarię, np. przed zanieczyszczeniami. Z kolei system tłumienia napinacza paska ogranicza ruchy ramienia, eliminuje drgania paska i utrzymuje jego napięcie, przedłużając żywotność napinacza i akcesoriów. Ma to kluczowe znaczenie, biorąc
pod uwagę dużą liczbę ruchów wykonywanych przez napinacz, wynikającą ze zmiennych obciążeń akcesoriów.

Po zakończeniu fazy projektowej nowe napinacze T38667 poddano kompleksowym testom. Napinacze zamontowano w autach floty osiągającej duże przebiegi. Napinacze wykazały się rzeczywiście dużą trwałością nawet do 550 000 kilometrów. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony