ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Pojazdy użytkowe

Ogumienie

Opony

Transport

Pojazdy użytkowe

6 miesięcy temu  09.08.2018, ~ Administrator   

IAA 2018: Bosch prezentuje nowe możliwości w transporcie towarowym
Strona 1 z 6

Redukcja kosztów, usprawnienie łańcuchów logistycznych i ułatwienie pracy kierowcom – dzięki rozwiązaniom technicznym związanym z automatyzacją, połączeniami z siecią oraz elektryfikacją pojazdów użytkowych, Bosch poprawia efektywność i bezpieczeństwo w logistyce. W ramach 67. targów pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze, Bosch zaprezentuje swoje innowacje w zakresie transportu towarowego przyszłości. Można je będzie zobaczyć na stoisku A01 w hali 16.

Nowe, połączone z siecią usługi ułatwiają pracę kierowcom ciężarówek i specjalistom ds. logistyki

Platforma łączności sieciowej dla usług w chmurze: Bosch wykorzystuje nową platformę do łączenia pojazdów użytkowych z siecią przez cały okres ich użytkowania, zapewniając podstawę techniczną dla usług opartych na chmurze takich jak: diagnostyka prognostyczna oraz aktualizowanie oprogramowania w trybie "over-the-air" (bezprzewodowo). Platforma składa się z dwóch głównych elementów: podstawowego modułu oprogramowania, stanowiącego bezpieczny interfejs komunikacyjny między pojazdem, chmurą i usługami, oraz z modułu zarządzania danymi, umożliwiającego producentom pojazdów lub menedżerom floty porządkowanie i analizę danych pojazdu i stałą aktualizację oprogramowania pojazdu.

Diagnostyka prognostyczna: Trudno przewidzieć awarie, które w przypadku pojazdów użytkowych często powodują znaczne straty ekonomiczne. W Boschu dzięki diagnostyce prognostycznej możliwa jest rejestracja i ocena stanu podzespołów i systemów pojazdu oraz przekazanie odpowiedniego komunikatu do chmury. Na podstawie tych danych można często przewidzieć awarie, a tym samym wcześniej je usunąć. Zmniejsza to koszty serwisowania pojazdów użytkowych, a mniejsza liczba awarii to większa dostępność pojazdów.

Elektroniczny horyzont: W przyszłości elektroniczny horyzont Boscha będzie przy każdej podróży stawał się inteligentniejszy. Ta usługa opiera się na bardzo dokładnych mapach zawierających dane topograficzne przewidywanej trasy. Te dane są uwzględniane przez układy sterowania silnika i skrzyni biegów, aby wybrać najbardziej efektywną strategię jazdy i jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliwa. Elektroniczny horyzont jest dostępny od kilku lat, ale został zmodernizowany przez Boscha. W przyszłości funkcja będzie określać, czy informacje przechowywane w mapie są zgodne z rzeczywistymi warunkami na drodze. Na przykład, jeśli kamera pojazdu wykryje znak ograniczenia prędkości do 30 km/h na drodze, dla której mapa zezwala na jazdę z prędkością 50 km/h, to układ nawigacji pojazdu nauczy się nowej prędkości. W przyszłości informacje te mają być również udostępniane za pośrednictwem chmury innym ciężarówkom. Inteligentny horyzont elektroniczny wejdzie do produkcji na początku 2019 roku.

Tagi: Bosch, transport, IAA,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony