Pojazdy użytkowe

Pojazdy użytkowe

11 miesięcy temu  27.07.2017, ~ Administrator   

 IVECO: nowy zakład produkcyjny w chińskim Nankinie
Strona 1 z 2

NAVECO, spółka joint venture z udziałem IVECO otwiera nowy zakład produkcyjny w chińskim Nankinie, produkujący lekkie pojazdy użytkowe, skrzynie biegów i silniki. Po zainwestowaniu przez spółkę NAVECO 1,8 miliarda RMB w przeniesienie i zmianę konfiguracji produkcji nowy zakład w Qiaolin należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów wytwarzających pojazdy użytkowe w Chinach. W nowym zakładzie wdrożono procedury i procesy oparte na standardach World Class Manufacturing (WCM) stosowanych przez CNH Industrial. 

NAVECO, parytetowa (50:50) spółka joint venture utworzona przez IVECO i SAIC z myślą o produkcji i sprzedaży lekkich pojazdów użytkowych, skrzyń biegów i silników otworzyła nowy zakład produkcyjny w chińskim Qiaolin (Nankin) w prowincji Jiangsu. Podczas ceremonii otwarcia NAVECO dokonano uroczystego uruchomienia linii montażowej nowego China Daily.

Zakład produkcyjny o całkowitej powierzchni 843 000 metrów kwadratowych (w tym 250 000 powierzchni zadaszonej) zwiększy zdolności produkcyjne spółki NAVECO do 100 000 pojazdów rocznie. Nowy zakład produkcyjny w Qiaolin to obiekt spełniający światowe normy w zakresie ochrony środowiska. Zastosowano w nim rozwiązania umożliwiające odzyskiwanie energii, takie jak system fotowoltaiczny oraz system pozwalający na wykorzystanie deszczówki i wody przemysłowej. Wpływ na środowisko ograniczono dzięki wdrożeniu takich procedur jak spalanie gazu z odpadów przemysłowych (TNV), wykorzystanie deszczówki i oczyszczanie ścieków. Wprowadzając w obiekcie zrównoważone technologie i procesy, spółka NAVECO miała na celu obniżenie zużycia energii o 30% i zwiększenie wartości produkcji o 25%.  

Zoptymalizowane zostały przepływy logistyczne i organizacja miejsca pracy zakładu w Qiaolin. Produkcja podstawowych komponentów, takich jak silniki, zawieszenia i skrzynie biegów, odbywa się w jednej lokalizacji w celu maksymalnego zwiększenia efektywności, a produkcja silników została niemal w całości zautomatyzowana. Znaczną powierzchnię obiektu zajmuje dział rozwoju produktów i instalacji zabudów.

Wysoki stopień automatyzacji procesów w zakładzie ułatwia zapewnienie wysokiego poziomu jakości, produktywności i bezpieczeństwa. Wysoka precyzja spawania to efekt wykorzystania 130 robotów pracujących na nowoczesnym, elastycznym stanowisku spawalniczym. W nowej zrobotyzowanej prasowni wykorzystuje się technologię cięcia laserowego 3D.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony