Pojazdy użytkowe

Wydarzenia

10 dni temu  06.06.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

IVECO zerka na chińskiego producenta

Iveco Group N.V oraz Foton, wiodący chiński producent pojazdów użytkowych, podpisały niewiążący protokół uzgodnień (MoU) dotyczący zbadania możliwej współpracy nad pojazdami elektrycznymi i komponentami oraz wspólnymi przedsięwzięciami biznesowymi w Europie i Ameryce Południowej.

Foton, spółka będąca częścią BAIC Group, razem z Iveco Group dąży do ekologicznej transformacji przemysłu motoryzacyjnego, obejmującej technologie napędów elektrycznych, hybrydowych oraz wodorowych ogniw paliwowych. Dzięki współpracy Foton liczy na osiągnięcie dalszych postępów w realizacji strategii międzynarodowego rozwoju.

Iveco Group dąży do rozszerzenia oferty lekkich pojazdów użytkowych, uzupełniając ją, obok kultowego segmentu DAILY (DMC od 3,5 do 7,2 tony), o mniejsze pojazdy o DMC poniżej 3,5 tony, w tym także należącego do tego przedziału wagowego podwozia do zabudowy oraz furgonu z napędem całkowicie elektrycznym.

Wraz z Foton, Iveco Group planuje zbadać możliwości wykorzystania obecnych kanałów dystrybucji IVECO do sprzedaży małych pojazdów elektrycznych w Europie i Ameryce Południowej w kategorii pojazdów do 3,5 tony DMC. Nowe pojazdy mogą korzystnie wpłynąć na lokalne łańcuchy dostaw oraz rozwój sieci sprzedaży i serwisów IVECO.

Włosi już z marką Hyundai

Warto także przypomnieć, że na początku tego roku Iveco Group podpisała umowę z Hyundai Motor Company na dostawy elektrycznych podwozi o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,5 do 3,5 tony, które będą sprzedawane i serwisowane w Europie przez IVECO. Podejmując współpracę z Foton i Hyundai, Iveco Group ma na celu stworzenie kompleksowej oferty elektrycznych pojazdów użytkowych, opartej oprócz kultowego DAILY także o nowe, mniejsze podwozia do zabudowy i furgony.

Podpisanie protokołu uzgodnień otwiera nowe obszary możliwości współpracy obu firm i wykorzystania synergii, w tym potencjalną lokalizację działalności w Europie i Ameryce Południowej, co będzie walidowane na późniejszym etapie. Omówione zostaną również możliwości dostaw komponentów m.in. produkowanych przez markę FPT Industrial układów napędowych.

Fot. Iveco Group

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony